- Підвищення кваліфікації
- Нормативна база освітньої діяльності
- Замовлення навчання
- Розпорядок навчання
Освітня діяльність Інституту післядипломної освіти НУХТ згідно з чинною ліцензією здійснюється у сфері підвищенні кваліфікації осіб з вищою освітою за такими галузями знань:
05 Соціальні та поведінкові науки;
07 Управління та адміністрування;
12 Інформаційні технології;
14 Електрична інженерія;
18 Виробництво та технології.
Навчання в інституті, як правило, проходять особи з вищою освітою, які працюють в агропромисловому комплексі України на посадах керівників, професіоналів та фахівців підприємств з випуску харчових продуктів, у науково-дослідних та проектно-конструкторських організаціях, у навчальних закладах, підприємствах і організаціях, що надають сервісні послуги виробникам харчових продуктів (зокрема, з матеріально-технічного постачання, ремонту, пуску, налагодження тощо).
Форма навчання – очна. Інститут надає освітні послуги шляхом довгострокового (72 і більше навчальних годин) і короткострокового (до 72 навчальних годин) підвищення кваліфікації. Навчання може здійснюватися як на базі інституту, так і на базі замовника освітніх послуг на договірних засадах. За результатами успішного опанування програми довгострокового навчання слухач отримує Свідоцтво про підвищення кваліфікації, короткострокового навчання – Сертифікат.
Освітній процес в ІПДО НУХТ здійснюється відповідно до освітніх (ОП) та освітньо-професійних програм підвищення кваліфікації (ОПП ПК), розроблених відповідними проектними групами науково-педагогічних працівників інституту для спеціальностей, що належать до вказаних вище освітніх напрямів.
Освітні та освітньо-професійні програми розраховані на навчання, як правило, загальною тривалістю 108 годин (3,6 кредити Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи), що зазвичай складає два тижні занять. Особам, які успішно пройшли повний курс навчання за освітньою (освітньо-професійною) програмою і успішно виконали передбачені нею процедури оцінювання видається свідоцтво інституту про підвищення кваліфікації.
Навчання за ОПП має на меті формування у слухачів компетентностей, спрямованих на якісне виконання професійних обов’язків на підприємстві певної галузі на відповідній посаді, а також на створення необхідних передумов для роботи на посаді вищого рівня.
Опанування певної ОП розраховане на слухачів, які можуть належати до різних професій. Навчання дає змогу набути нові та/або розширити і поглибити попередньо набуті компетентності у відповідній предметній галузі, сфері діяльності,технології тощо. Результати навчання можуть бути використані слухачами на своїх робочих місцях для підвищення продуктивності праці та якості виконуваної роботи.
Окрім зазначених програм інститут також проводить підвищення кваліфікації працівників у формі цільових семінарів, метою яких є пошук шляхів вирішення актуальних, але,водночас, відносно вузьких виробничих проблем на підприємствах агропромислового комплексу.
Держзамовлення – це засіб державного регулювання задоволення потреб економіки та суспільства у кваліфікованих кадрах, підвищення освітнього та наукового потенціалу нації, забезпечення конституційного права громадян на здобуття освіти відповідно до їх покликань, інтересів та здібностей. Відповідно до пункту 3 названого вище Порядку підвищення кваліфікації кадрів віднесено до числа пріоритетних напрямів, за якими формується державне замовлення.
Держзамовлення на підвищення кваліфікації формується на підставі угод між Інститутом і замовником, які укладаються до 15 жовтня на наступний рік. Замовниками, зазвичай,є галузеві об’єднання та підприємства харчової і переробної промисловості. На підставі укладених угод державний замовник (МОН України) в строк до 1 грудня формує обґрунтовані пропозиції щодо обсягів держзамовлення на наступний рік (пункт 8 Порядку). Остаточні значення обсягів держзамовлення ухвалюються після прийняття законодавства про державний бюджет на наступний рік.
На підставі укладених угод, що увійшли до складу держзамовлення, з урахуванням побажань замовників Інститут готує графіки підвищення кваліфікації. Графіки на поточний рік оприлюднюються на сайті Інституту, а також розсилаються поштою до галузевих об’єднань, підприємств. Проходження навчання працівниками підприємств відповідно до укладених угод у межах держзамовлення фінансується за рахунок бюджетних коштів.
Якщо підприємство (незалежно від форми власності)має потребу в навчанні працівників, можна додатково подати заявку щодо включення слухачів до обраної навчальної групи. Навчання за додатковими заявками оплачується з коштів підприємства, його вартість розраховується на рівні вартості навчання за бюджетні кошти.
УВАГА! Інститут проводить навчання за освітньо-професійними програмами підвищення кваліфікації у разі, якщо кількість слухачів у групі не менше 7 осіб. Навчання меншої кількості слухачів може проводитись у формі індивідуальних консультацій.
Замовлення участі у цільових семінарах та щодо проведення занять викладачами ІПДО НУХТ безпосередньо на базі замовника на поточний та наступний роки здійснюється шляхом укладання відповідних угод.
Для отримання фахових консультацій з проблем, що відносяться до компетенції відповідної кафедри,підприємство може звертатися до Інституту незалежно від графіка навчання. Про сферу наукових інтересів і пропозиції щодо співпраці можливо довідатися на сторінці відповідної кафедри.
За довідками з питань замовлення навчання звертатися до планово-договірного відділу інституту за тел./факс (044) 449-68-89.
Заняття відповідно до графіку освітнього процесу для даної групи слухачів розпочинаються у перший день заїзду, як правило, з 12-00. У наступні дні заняття починаються, як правило, з 9-00 і проводяться за розкладом. Навчання за освітньо-професійною програмою підвищення кваліфікації планується з розрахунку 6-8 академічних годин аудиторних занять на день. Програмою цільового семінару може бути передбачене збільшення аудиторного робочого часу до 9 академічних годин на день.
ГРАФІКИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
ОСВІТНІ ТА ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНІ ПРОГРАМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців енергетичних служб підприємств хлібопекарської промисловості
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців енергетичних служб підприємств м’ясної промисловості
- ОПП ПК начальників ТЕЦ, їх заступників та чергових інженерів ТЕЦ підприємств цукрової промисловості
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців енергетичних служб підприємств спиртової промисловості
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців енергетичних служб підприємств молочної промисловості
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців технологічних служб і лабораторій підприємств алкогольної галузі з дегустації спирту та алкогольної продукції
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців із виробництва, переробки та зберігання зернових культур та насіннєвого матеріалу
- ОПП ПК завідувачів лабораторій, бактеріологів, хіміків- бактеріологів, мікробіологів з технологічного забезпечення м’ясопереробних виробництв
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців з технологічного забезпечення м’ясопереробних виробництв
- ОПП ПК завідувачів лабораторій, бактеріологів, хіміків- бактеріологів, мікробіологів молокопереробних виробництв
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців з технологічного забезпечення молокопереробних виробництв
- ОПП ПК керівників цехів, змін, майстрів дільниць кондитерських підприємств
- ОПП ПК керівників цехів, змін, майстрів дільниць хлібопекарських підприємств
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців технологічних служб і лабораторій макаронних підприємств
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців технологічних служб і лабораторій хлібопекарських підприємств
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців технологічних служб кондитерських підприємств
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців відповідальних за виробництво, зберігання та переробку плодово-ягідних культур і винограду
- ОПП ПК осіб відповідальних за безпечний перебіг виробничих процесів на підприємствах харчової та переробної промисловості