НОВИНИ ТА АНОНСИ

Доцент ІПДО НУХТ Корецький А.П. виступив в Тирані (Албанія)

Доцент ІПДО НУХТ Корецький А.П. виступив в Тирані (Албанія)

24-25 жовтня 2023 року доцент кафедри переробки сільськогосподарської продукції ІПДО НУХТ Корецький Артем Петрович, який викладає такі дисципліни як «Екологічні аспекти застосування пестицидів і агрохімікатів» та «Технології безпечного застосування пестицидів та агрохімікатів на підприємствах агропромислового комплексу», взяв участь у навчанні, організованому у співпраці з Представництвом ОБСЄ в Албанії, яке проходило в м. Тирана. Метою навчання було обговорення шляхів покращення захисту навколишнього середовища, а також сприяння зміцненню безпеки в країнах Південно-Східної Європи шляхом запобігання транскордонному перевезенню небезпечних відходів, озоноруйнівних речовин та заборонених пестицидів.

До участі у навчанні були запрошені представники відповідальних державних установ з Албанії, Боснії та Герцеговини, Молдови, Чорногорії, Північної Македонії, Сербії та України.

У своєму виступі під час дискусії А.П. Корецький інформував учасників заходу щодо наслідків військових дій Російської Федерації, спричинених повномасштабним вторгненням країною-агресором на територію України. Наголосив на порушенні агресором усіх існуючих норм міжнародного права щодо охорони навколишнього природного середовища. Зазначив, що ризики, пов’язані з пошкодженням комунікацій, виробництв, місць зберігання пестицидів та інших об’єктів, становлять екологічну загрозу у транскордонному контексті у зв’язку з обмеженими можливостями ліквідації таких пошкоджень.