СКЛАД КАФЕДРИ
Завідувач кафедри харчових виробництв ,
кандидат технічних наук, доцент
E-mail: shko50@yandex.ua
Телефон: (044) 422-04-01
Посада: завідувач кафедри харчових виробництв
Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Наукове звання: доцент
E-mail: shko50@yandex.ua
Роб. тел.: (044) 422-04-01
У 1973 році закінчив з відзнакою Київський технологічний інститут харчової промисловості (КТІХП) за спеціальністю «Інженер-теплоенергетик».
З 1973 по 1987 роки працював у Всесоюзному науково-дослідному інституті цукрової промисловості на посадах: інженера, аспіранта, старшого інженера, молодшого наукового співробітника, старшого наукового співробітника.
Брав участь у розробці теплообмінного обладнання, дослідження процесів тепло- та масообміну, промислових випробовуваннях та в роботі державних приймальних комісій.
З 1987 по 1995 рр. працював на посаді старшого наукового співробітника в Інституті технічної теплофізики НАН України, займався питаннями отримання харчових порошків та застосуванням ефектів гідродинамічної кавітації в технологічних процесах.
З 1995 по 2006 рр. працював на посадах провідного наукового співробітника та завідувача теплоенергетичного відділу Українського НДІ цукрової промисловості.
З 2007 р. доцент, з 2009 р. по 2021 р. – завідувач кафедри виробництва цукру та сахаридів ІПДО НУХТ;
З 2021 р. по теперешній час - завідувач кафедри харчових виробництв ІПДО НУХТ.
Проходив стажування та вивчав досвід роботи на цукрових заводах та інших підприємствах України, Російської Федерації, Республіки Білорусь, Киргизької республіки та Франції.
За впроваджені винаходи нагороджено бронзовою медаллю ВДНГ СРСР, має подяки НАЦУ «Укрцукор», НУХТ.
Є автором і співавтором понад 160 наукових та науково-методичних праць, у тому числі: 4 авторських свідоцтв та патентів; 7 навчально-методичних посібників, у тому числі:
- Раціоналізація теплового господарства цукрових заводів – 2006р.
- Шляхи енергозбереження в цукровому виробництві – 2003р.
- Розвиток теплових схем цукрових заводів – 2003р.
- Довідник з теплотехнічних розрахунків в цукровій промисловості – 2012р.
- Теплообмінне обладнання. На прикладі бурякоцукрової галузі – 2015р.
Професор кафедри харчових виробництв,
кандидат технічних наук, доцент
E-mail: kskoryk@voliacable.com
Телефон: (044) 422-04-01
Посада: професор кафедри харчових виробництв
Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Наукове звання: доцент
Контакти:
E-mail: kskoryk@voliacable.com
Роб. тел.: (044) 422-04-01
В 1972 році закінчив з відзнакою Київський технологічний інститут харчової промисловості (КТІХП). З 1972 по 1991 рр. працював у Всесоюзному науково-дослідному інституті цукрової промисловості на посадах від інженера до старшого наукового співробітника.
У 1981–1984 рр. надавав науково-технічну допомогу Республіці Куба в Кубинському науково-дослідному інституті цукрової промисловості (ICINAZ).
У 1990 р. захистив дисертацію кандидата технічних наук на тему: «Удосконалення способів проведення і варіантів апаратурного оформлення І сатурації».
З 01 березня 1991 р. працює в Інституті підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів харчової та переробної промисловості Мінхарчопрому України (пізніше – ІПДО НУХТ), на посадах: старшого викладача (1991 – 1994 рр.); – доцента (1994 – 2004 рр.); – професора кафедри харчових виробництв (з 2004 р. понині).
Проходив стажування та вивчав досвід роботи на цукрових заводах та інших підприємствах України, Куби, Канади, Туреччини, Чехії, Німеччини, Італії.
Володіє українською, російською, англійською, німецькою та іспанською мовами.
Відзнаки: За впроваджені винаходи нагороджений знаком «Винахідник СРСР». Відзнака МОН України – «Відмінник освіти України» (2004). У 2014 році – кращий викладач ІПДО НУХТ у номінації серед професорів.
Є автором і співавтором понад 120 наукових та науково-методичних праць, у тому числі: 13 авторських свідоцтв та патентів; 5 навчально-методичних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, в тому числі:
- Скорик К.Д., Нагорна В.О. Лабораторний практикум для працівників цукрових заводів : навч. посібник. Київ, ІПК, 2001. 98 с.
- Скорик К.Д. Промислова кристалізація цукру: навч. посібник. Київ, Сталь, 2004. 202 с.
- Скорик К.Д. Якість цукру: вимоги, контроль, менеджмент : навч. посібник. Київ, Сталь, 2009. 104 с.
- Технологія цукру, в 3-х томах, затверджено МОН як підручник для студентів вищих навчальних закладів (2015 рік). «Технологія цукру» : підручник для вищої школи у 3-х томах:
- Том І. «Вирощування та зберігання цукрових буряків» (А.А. Ліпец, В.М. Логвин, К.Д. Скорик, А.І. Українець, М.П. Купчик : підручник. Київ, ДП Експрес-об'ява, 2015. 287 с.
- Том ІІ. «Очищення дифузійного соку» (А.А. Ліпец, В.М. Логвин, К.Д. Скорик , А.І. Українець, М.П. Купчик : підручник. Київ, ДП Експрес-об'ява. 2015. 172 с.
- Том ІІІ. «Кристалізація» (А.А. Ліпец, В.М. Логвин, К.Д. Скорик, А.І. Українець, М.П. Купчик : підручник. Київ, ДП Експрес-об'ява, 2015. 208 с.
Доцент кафедри харчових виробництв,
кандидат технічних наук, доцент
E-mail: volo_g@ukr.net
Телефон: (044) 427-31-77
Посада: доцент кафедри харчових виробництв
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Контакти:
E-mail: volo_g@ukr.net
Тел./факс: (044) 427-31-77
Наукові ідентифікатори:
Google Академія
Стаж науково-педагогічної роботи – з 2001 року по теп. час.
Трудову діяльність розпочала у квітні 1995 року старшим учбовим майстром лабораторії технології хліба кафедри технології хліба, кондитерських, макаронних виробів харчоконцентратів і зерна Українського державного університету харчових технологій. У 1995 році отримала кваліфікацію інженера-технолога в УДУХТ, вступила до аспірантури в 1996 році. Тема дисертації: «Розробка технології макаронних виробів з пектином та пектиновмісною сировиною» (спеціальність 05.18.01 «Технологія хлібопекарських продуктів та харчових концентратів», захист у 2000 р.).
Працювала головою та викладачем циклової комісії технології хлібопекарського, макаронного, кондитерського виробництв і харчових концентратів Коледжу ресторанного господарства НУХТ, викладала дисципліни «Технологія харчових концентратів», «Технологія кондитерського виробництва» для студентів спеціальності 5.091714. «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів» та дисципліну «Загальна технологія харчових продуктів» для студентів спеціальності 6.091700 «Технологія харчування».
З лютого 2001 року працює в Інституті підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів харчової і переробної промисловості Держхарчопрому України на посаді старшого викладача. З 2003 р. дотепер – доцент кафедри харчових виробництв Інституту післядипломної освіти Національного університету харчових технологій.
Напрям професійної діяльності – підвищення кваліфікації спеціалістів технологічних служб і лабораторій підприємств, що виробляють хлібопекарські, макаронні, кондитерські та харчоконцентратні вироби за освітньо-професійними програмами, проведення семінарів та тренінгів за тематикою стосовно професійної діяльності керівників, професіоналів та фахівців підприємств.
Напрям наукових досліджень – розроблення інноваційних технології хлібних, макаронних виробів з використанням нетрадиційної рослинної сировини з підвищеним вмістом біологічно-активних речовин та комплексних поліпшувачів.
Автор та співавтор понад 70 наукових, науково-методичних праць, у т.ч. 8 винаходів, 10 науково-методичних праць, зокрема:
- Сенсорний аналіз продукції кондитерського та хлібопекарського виробництв: лабораторний практикум для спеціалістів хлібопекарської та кондитерської галузей. Уклад.: Кисельова О.О., Олексієнко Н.В., Волощук Г.І., Калиновська Т.В., Оболкіна В.І. Київ, ІПДО НУХТ, 2013. 48 с.
- Методичні рекомендації з аналізу виконання норм витрат сировини та здійснення технологічних розрахунків на підприємствах макаронного виробництва. Уклад.: Волощук Г.І. Київ, ІПДО НУХТ, 2015. 20 с.
Доцент кафедри харчових виробництв ,
кандидат технічних наук, доцент
E-mail: dudko_ipdo@ukr.net
Телефон: (044) 427-05-58
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Контакти:
E-mail: dudko_ipdo@ukr.net
Тел./факс: (044) 427-05-58
Наукові ідентифікатори:
Google Академія
Стаж науково-педагогічної роботи – з 1983 року по теп. час.
Трудову діяльність розпочав у 1973 році електрослюсарем у спеціалізованому управлінні з пуску, ремонту та налагодження підприємств харчової промисловості «Київхарчоремонтналадка». У 1979 році отримав кваліфікацію інженера-механіка у Київському технологічному інституті харчової промисловості, вступив до аспірантури КТІХП. Після захисту дисертації працював асистентом, доцентом кафедри технологічного обладнання хлібопекарського, макаронного та кондитерського виробництв КТІХП, обладнання і будівництва підприємств хлібопродуктів УДУХТ. Викладав дисципліни: «Технологічне обладнання галузі» (по галузях – хлібопекарська, кондитерська, макаронна, харчоконцентратна, борошномельна, круп’яна, комбікормова), «Промислові печі», «Проектування підприємств галузі з основами САПР», «Будівельна справа», «Основи наукових досліджень» та ін.
З травня 1996 року працює в Інституті підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів харчової і переробної промисловості Держхарчопрому України на посаді проректора з навчальної роботи. З грудня 1999 по липень 2001 року – в.о. ректора ІПК МОН. Після приєднання інституту до Національного університету харчових технологій з липня 2001 року працював на посаді директора Інституту післядипломної освіти НУХТ по 2016 рік.
З червня 2016 року дотепер – заступник директора з навчальної роботи.
Відзнаки: Відмінник освіти України (2004), Подяка Прем’єр-міністра України (2008), Знак пошани (МінАПП) (2010).
Напрями наукових досліджень – нормативно-правове та науково-методичне забезпечення післядипломної освіти в Україні; дослідження роботи технологічного обладнання хлібопекарського та кондитерського виробництв; розроблення методик розрахунку та моделювання сучасних хлібопекарських печей.
Викладає курси: «Безпека експлуатації промислових будівель, споруд та інженерних мереж», «Технологічне обладнання хлібозаводів і кондитерських підприємств» та інші.
Автор понад 90 наукових, науково-методичних праць, у т.ч. 19 винаходів, 12 науково-методичних, 48 наукових праць, 12 тез доповідей. Співавтор підручника, двох навчальних посібників:
- Технологічне обладнання хлібопекарських і макаронних виробництв : підручник для вищих технічних закладів освіти / За ред. О.Т. Лісовенка // Лісовенко О.Т., Руденко-Грицюк О.А., Литовченко І.М., Дудко С.Д., Зірніс І.В., Сидоренко С.І., Ковальов О.В., Лісовенко І.О., Чернов М.Є., Котенко А.Г. Київ: Наукова думка, 2000. 282 с.
- Лебедева Л., Оболкина В., Дудко С. Производство кондитерских изделий на предприятиях и в цехах малой мощности : Учебное пособие (2-е изд., перераб. и дополн.) (Гриф МОН України лист №1.4/18-U-106/1 від 10.01.2009 р.). Киев: ИНКОС, 2012. 416 с.
- Олексієнко Н.В., Балдинюк О.В., Оболкіна В.І., Дудко С.Д. Формування безпечності продукції кондитерської галузі: навчальний посібник для спеціалістів кондитерської промисловості. Київ: Видавець Позднишев, 2015. 65 с.
Доцент кафедри харчових виробництв,
кандидат технічних наук, доцент
Телефон: (044) 427-31-77
Посада: доцент кафедри харчових виробництв
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Контакти:
Тел.: (044) 427-31-77
Стаж науково-педагогічної роботи – з 2006 року по теперішній час
У 1996 році з відзнакою закінчила Український державний університет харчових технологій (УДУХТ) за спеціальністю «Технологія хлібопекарського, макаронного, кондитерського виробництв та харчоконцентратів». Кандидат технічних наук з 2000 року. Доцент (2013 р.).
Після захисту дисертації працювала на провідних підприємствах кондитерської галузі, зокрема, на Київській кондитерській фабриці ім. К. Маркса майстром-технологом бісквітного цеху; ЗАТ ВО «Київ-Конті» – начальником бісквітного цеху, провідним інженером-технологом департаменту по науково-технічній підготовці виробництва, ТОВ з іноземними інвестиціями «Форнетті-Україна» – заступником директора з виробництва, заступником директора з якості.
Напрям наукових досліджень: Розроблення інноваційних технологій кондитерських виробів з використанням нетрадиційної рослинної сировини з підвищеним вмістом біологічно активних речовин і комплексних структуроутворювачів.
Автор та співавтор понад 30 наукових публікацій, співавтор двох навчальних книг:
- Формування безпечності продукції кондитерської галузі: навчальний посібник для спеціалістів кондитерської промисловості /Уклад.: Олексієнко Н.В., Балдинюк О.В., Оболкіна В.І., Дудко С.Д. Київ, Видавець Позднишев, 2015. 65 с.
- Забезпечення харчової безпеки кондитерських виробів. Основи системи НАССР: навчальний посібник для спеціалістів хлібопекарської та кондитерської галузей /Уклад.: Олексієнко Н.В., Волощук Г.І., Оболкіна В.І. Київ, ІПДО НУХТ, 2013. 60 с.
Доцент кафедри харчових виробництв,
кандидат технічних наук, доцент
Телефон: (044) 427-31-77
Посада: доцент кафедри харчових виробництв
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Контакти:
Тел.: (044) 427-31-77
Стаж наукової роботи – 21 рік,
Стаж науково-педагогічної роботи – 19 років.
У 1975 році закінчила Київський технологічний інститут харчової промисловості (КТІХП) за спеціальністю «Технологія бродильних виробництв». Науковий ступінь: Кандидат технічних наук з 1999 року за спеціальністю 05.18.07 – технологія продуктів бродіння (диплом ДК № 004450 від 13.10.1999 р); вчене звання: доцент кафедри біотехнології (атестат 02 ДЦ № 000662 від 19.02.2004 р.).
Після закінчення КТІХП працювала в Українському науково-дослідному інституті спирту (ДУ «УкрНДІспиртбіопрод») з 1975 по 1996 рік – на посаді: інженера, молодшого наукового співробітника, старшого наукового співробітника, завідуючої групи лабораторії лікеро-горілчаного виробництва. Протягом цих років займалася науковими дослідженнями по створенню нових технологій та рецептур для виробництва алкогольних напоїв, розробкою нормативно-технічної документації, патентуванням.
З 1996 по 2001 р. – працювала на посаді начальника лабораторії концерну «Укрспирт».
З 2001 по 2003 рік – заступник начальника департаменту ліцензування Державної податкової адміністрації України. Має звання радника податкової служби 1 рангу.
З 1999 року працює (за сумісництвом) доцентом кафедри харчових виробництв Інституту післядипломної освіти Національного університету харчових технологій.
Напрям професійної діяльності – підвищення кваліфікації спеціалістів та фахівців виробництва та продажу алкогольних напоїв, проведення семінарів та тренінгів за тематикою стосовно професійної діяльності керівників підприємств та інженерно-технічного персоналу, в тому числі за тематикою «Дегустація спирту та лікеро-горілчаних виробів».
У 1994 році навчалася в Нідерландах у національному університеті штату Гронінген за тематикою «Бізнес та маркетинг» та отримала сертифікат.
В 2002 році у Франції в Парижі в Галереї «ЛаФаєт» прослухала курс з маркетингу та отримала сертифікат.
В 2006 році Українською технологічною академією присвоєне звання академіка по відділенню «Технологія харчової промисловості» (диплом УТА № 726).
Має сертифікат міжнародного експерта-дегустатора по міцному алкоголю, виданий «Юнайтед водка», Бельгія.
Напрям наукових досліджень: Розроблення інноваційних технологій алкогольних напоїв.
Автор та співавтор понад 100 наукових публікацій, у тому числі 66 статей: має 31 патент України на винахід та корисну модель, 1 монографію: «Подорож в світ дегустації». Київ, ТОВ «Світ успіху», 2011.156 с. Попова В.М. - Голова Спеціалізованої галузевої дегустаційної комісії підприємств виробників лікеро-горілчаної продукції Асоціації „Укргорілка” з оцінки якості горілок, горілок особливих,лікеро-горілчаних та слабоалкогольних напоїв,алкогольних напоїв, віскі, плодово-ягідних та виноградних вин, алкогольних напоїв з плодового спирту, сидрів, вермутів.
Попова В.М. – Голова міжнародного дегустаційного конкурсу «БестДрінк» з 2009 року.
Попова В.М. – Автор понад 200 рецептур на алкогольні напої.
Посада: старший викладач кафедри харчових виробництв
Контакти:
E-mail: 4435073@ukr.net
Тел.: (044) 427-31-77
Стаж науково-педагогічної роботи – з 2011 року по теп. час.
Після закінчення у 1971 році Київського технологічного інституту харчової промисловості (нині НУХТ) за спеціальністю «Технологія хлібопекарського, макаронного та кондитерського виробництв» почала трудову діяльність на Київському булочно-кондитерському комбінаті змінним інженером-технологом хлібобулочного цеху.
Після введення в дію в 1976 році хлібокомбінату №12 пройшла на ньому виробничий шлях від інженера-технолога до головного технолога. У 2006 р. перейшла на роботу в ТОВ «Міжнародний центр харчових технологій» (BEARS) на посаду технолога з досліджень та розвитку. Проводила майстер-класи на міжнародних виставках «ХЛІБ. КОНДИТЕРСЬКІ ВИРОБИ» в Києві (2007-2009 рр.).
За період роботи на Київському хлібокомбінаті № 12 розроблено і впроваджено близько 40 рецептур хлібобулочних виробів, 60 рецептур борошняних кондитерських виробів, а також технологію виробництва хлібобулочних виробів з додаванням сухої клейковини.
Розроблено і впроваджено у виробництво технологію приготування білкових випечених напівфабрикатів для тортів («Київський», «Хрещатий Яр») та білково-збивних оздоблювальних напівфабрикатів (суфле, зефір) з використанням сухого яєчного білка.
У 2000-2002 рр. під її керівництвом групою технологів уперше в промисловому виробництві було розроблено та впроваджено технологію виробництва хліба на хмелю з використанням оцукреної заварки, про що свідчать 8 отриманих патентів. Л.С. Букшина є автором 2-х патентів на виробництво тортів «Пікантний літній» і «Горіхово-ізюмний» (золота медаль на виставці „Прод Експо Україна 2001"), співавтор 2-х патентів на виробництво печива.
З 2011 року працює в Інституті післядипломної освіти НУХТ на посаді старшого викладача кафедри харчових виробництв, продовжує дослідницьку роботу.
У 2016 р. Л.С. Букшиною на замовлення виробників борошняних кондитерських виробів розроблено чотири види безглютенових сумішей для виробництва кексів, печива, бісквітів і пряників.
Основні публікації: Збірник рецептур хлібобулочних та борошняних кондитерських виробів (у співавт.). Київ, ІПДО НУХТ, 2018.
Заохочення: Диплом Виставки досягнень народного господарства УРСР (1982 р.) за розроблення торта «Весняний»; Подяка Київського міського голови (2003 р.) – за багаторічну плідну працю.
Стажування: Участь у Міжнародних семінарах і конференціях кондитерської і хлібопекарської галузей у Франції (1998), Німеччині (2006), Росії (1995-2006).
Посада: старший викладач кафедри харчових виробництв
Контакти:
E-mail: 777kim66@gmail.com
Тел.: (044) 427-31-77
Стаж науково-педагогічної роботи: з 2019 року по. теп. час.
У 1989 році закінчила Український державний університет харчових технологій за фахом "Технологія бродильних виробництв” та здобула кваліфікацію інженера-технолога.
Трудову діяльність розпочала, як молодий спеціаліст в ДНУ «УкрНДІспиртбіопрод».
Працювала завідуючою лабораторією експертизи напоїв та нормування відділу технології напоїв ДНУ «УкрНДІспиртбіопрод».
Напрям професійної діяльності: технологія виробництва алкогольних напоїв, дегустація та сенсорний аналіз алкогольних напоїв.
Напрям наукових досліджень: розроблення ефективних технологій виробництва харчових продуктів, удосконалення технологічного процесу виготовлення напоїв підприємств харчової і переробної промисловості.
ШИШКОВ АНДРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
Контакти:
E-mail: ipdo_op@ukr.net
Тел./факс: (044) 400-71-72
Стаж науково-педагогічної роботи – з 1998 року по теперішній час
Наукові інтереси: комплекс питань та інновацій у сфері охорони праці, промислової, пожежної, техногенної безпеки, безпеки життєдіяльності, екологічної безпеки та безпеки дорожнього руху.
Відзнаки: кращий викладач ІПДО за результатами конкурсу 2018 року.
Основні наукові публікації:
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Стан охорони праці і заходи щодо його поліпшення. Інформ. бюл. «Вісник цукровиків України». Київ, 2013. № 5 (84, травень 2013). С. 19–20.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Основні рекомендовані пункти роботодавцям щодо вимог безпеки при виконанні робіт на висоті. Інформ. бюл. «Вісник цукровиків України». Київ, 2013. № 6 (85, черв.). С. 18–20.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Робота керівників підприємства щодо організації охорони праці та пожежної безпеки на підприємствах. Інформ. бюл. «Вісник цукровиків України». Київ, 2013. № 10 (89, жовт.). С. 36–39.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Охорона праці в цукровій галузі. Інформ. бюл. «Вісник цукровиків України». Київ, 2013. № 10 (94). С. 29–30.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Робота керівників підприємства щодо організації охорони праці та пожежної безпеки на підприємствах. Інформ. бюл. «Вісник цукровиків України». Київ, 2013. № 11 (90, листоп.). С.49–50.
- Нирко Я.В., Шишков В.З., Шишков А.В. Шляхи зниження ризиків травмування працівників в умовах сезонної роботи цукрових заводів. Мат. Міжнар. наук.-техн. конф. цукровиків України. Київ, 2014. С. 186–191.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Охорона праці в цукровій галузі. Цукор України. Київ, 2015. № 6/7 (114/115). С. 37–40.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Шляхи зниження ризиків травмування працівників в умовах сезонної роботи цукрових заводів. Мат. Міжнар. наук.-техн. конф. цукровиків України. Київ, 2015. С. 132–136.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Охорона праці в цукровій галузі та вимоги до роботодавців стосовно забезпечення безпечного виконання робіт. Цукор України, 2016. № 3 (123). С. 38–42.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Катаєва С.Є., Шишков А.В. Деякі питання безпеки харчових продуктів та забезпечення гігієнічних та безпечних умов праці на підприємствах. Продовольчі ресурси: проблеми і перспективи : Зб. наук. праць за мат. IV Міжнар. наук.-практ. конф. Інституту продовольчих ресурсів НААНУ (30 жовт. 2016 р.). Київ, 2016. С. 30–33.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Катаєва С.Є., Шишков А.В. Экологическая безопасность на предприятиях. Food Technologies & Equipment «Пищевые технологии и оборудование». Київ, 2017. № 3 (79). С. 24–25.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Катаєва С.Є., Шишков А.В. Деякі питання безпечності та якості харчових продуктів. Food Technologies & Equipment «Пищевые технологии и оборудование». Київ, 2017. № 6 (82). С. 2–3.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Витрати підприємства на охорону праці для зниження ризиків життя та здоров'я працюючих. Перспективи розвитку цукрової промисловості України : зб. мат. конф. (Київ, НУХТ, бер. 2018 р.). Київ, 2018. 139 c. С. 42–45.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Безпека праці та зниження ризиків при виконанні ремонтних робіт на цукрових заводах. Перспективи розвитку цукрової промисловості України : зб. мат. конф. (Київ, НУХТ, бер. 2018 р.). Київ, 2018. 139 c. С. 46–51.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Організація роботи з охорони праці на підприємстві. Перспективи розвитку цукрової промисловості України : зб. мат. конф. (Київ, НУХТ, бер. 2018 р.). Київ, 2018. 139 c. С. 125–138.
- Шишков В.З., Нирко Я.В., Шишков А.В. Політика організації у сфері охорони праці підприємства. Цукор України. Київ, 2018. № 3 (145). С. 22–27.
Старший викладач кафедри харчових виробництв,
кандидат технічних наук
E-mail: sergi-tkachenko@ukr.net
Телефон: (044) 422-04-01
Посада: старший викладач кафедри харчових виробництв
Контакти:
E-mail: sergi-tkachenko@ukr.net
Роб. тел.: (044) 422-04-01
Google Академія
Основні етапи трудової, наукової та науково-педагогічної діяльності:
В 2009 році закінчив Національний університет харчових технологій (НУХТ) за спеціальністю «Інженер-механік».
З 2008 по 2009 рр. працював у Державному Підприємстві «Завод АРСЕНАЛ» на посаді старшого майстра механічного цеху верстатів з ЧПК-управлінням.
З 2009 по 2010 рр. працював у Проблемній науково-дослідній лабораторії НУХТ на посадах від інженера до молодшого наукового співробітника. Брав участь у виконанні науково-дослідних тематик, дослідження процесів інтенсифікації харчових виробництв, промислових випробовуваннях.
З 2010 по 2013 рр. навчався в аспірантурі Національного університету харчових технологій.
У 2014 р. захистив дисертацію кандидата технічних наук зі спеціальності «Технологія цукристих речовин та продуктів бродіння».
З 18 листопада 2013 р. працює в Інституті продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України у відділі Технології цукровмісних продуктів та інгредієнтів (пізніше – відділ Технології цукру, цукровмісних продуктів та інгредієнтів) на посадах: наукового співробітника (2013–2015 рр.); – старшого наукового співробітника (з 2015 р. понині).
Вивчав досвід роботи на цукрових заводах та інших підприємствах України, Молдови, Республіки Білорусь.
Пріоритетні напрями наукової та педагогічної діяльності:
- хімічний аналіз та оцінка якості вапнякового каменю, вапна, вапняного молока, оцінка складу сатураційного газу та вплив його компонентів на технологічний процес цукробурякового виробництва, впровадження у виробництво нового підходу до оцінки фільтраційної здатності суспензій на основі визначення дисперсного складу та швидкості фільтрування під тиском;
- підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів цукрової галузі з питань: якості вапнякового каменю, вапна та вапняного молока, оцінки якості сатураційного газу, оцінки фільтраційних властивостей суспензій бурякоцукрового виробництва
- теоретична та практична допомога організаціям та підприємствам цукрової промисловості.
Є автором і співавтором понад 100 наукових праць, у тому числі: 5 патентів на винахід і корисну модель, 1 науковий твір, 1 колективна монографія грифом Міністерства освіти і науки УкраїниОсновні публікації:
- Л.М. Вєрченко, С.В. Ткаченко, Л.М. Хомічак, Н.В. Сидоренко Вапняне молоко в цукровому виробництві: уявне та дійсне. Цукор України. – 2013. – №2(86). – С. 18 – 22.
- С.В. Ткаченко, Л.М. Хомічак, Л.М. Вєрченко Визначення швидкості фільтрування суспензій сатураційних соків під тиском. Цукор України. – 2014. – №2(98). – С. 31 – 35.
- С.В. Ткаченко, Т.В. Шейко, В.Б. Смоленський, О.В. Бірук Н.О. Соколенко, Р.І. Грушецький, Л.М. Хомічак Перспективи застосування електрохімічно активованих розчинів у технологічному процесі цукрового виробництва. Цукор України. – 2015. – №5(113). – С. 13 – 17.
- С.В. Ткаченко, Л.М. Хомічак Основні фактори, що впливають на розділення суспензій карбонізованих соків. Вісник харчової промисловості / Цукрова галузь червень 2016 – 2016. – №4. – С. 2 – 6.
- С.В. Ткаченко, Л.М. Хомічак, Т.В. Шейко, В.С. Титарчук, Є.В. Стичинський Визначення швидкості фільтрування під тиском напівпродуктів цукрового виробництва у потоці. Цукор України. – 2016. – №10(130). – С. 24 – 29.
- С.В. Ткаченко, Т.В. Шейко, Л.М. Хомічак, Є.В. Стичинський, О.В. Коротинський Дисперсний аналіз частинок суспензій для оптимізації технологічних процесів цукробурякового виробництва. Цукор України. – 2018. – №4(146). – С. 36 – 40.
- Lidiia Vyerchenko, Serhii Tkachenko, Tamila Sheiko, Tetiana Kos, Olha Dzhohan, Volodymyr Vasyliv The study of calcium hydroxide structure and its physico-chemical and electrokinetic properties in sugar production.Chemistry & chemical technology. vol. 13, 2019, no. 4, p. 477–481 https://doi.org/10.23939/chcht13.04
- Serhii V. Tkachenko, Tamila V. Sheiko, Vasyl V. Petrenko, Olena M. Anisimova, Inha V. Kuznietsova, Lubomir M. Khomichak, Oleksandr M. Obodovych Influence of crystallizing agent on sugar quality Acta Scientiarum Polonorum. Technologia Alimentaria. Issue 19(4), 2020, p. 457–465 https://doi.org/10.17306/J.AFS.2020.0867
Посада: старший викладач кафедри харчових виробництв
Контакти:
E-mail: sugar_ipdo@ukr.net
Роб. тел.: (044) 422-04-01
Основні етапи трудової, наукової та науково-педагогічної діяльності:
У 2000 році закінчив Національний аграрний університет (НАУ) за спеціальністю «Інженер лісового господарства».
З 2001 по 2015 роки працював у Національній асоціації цукровиків України «Укрцукор» на посаді провідного аналітика, головного редактора журналу «Вісник цукровиків України», займався підготовкою матеріалів для видання та сайту, моніторингом ринку цукру в Україні, організацією проведення регіональних конференцій.
З 2015 по 2016 рр. працював на посаді провідного фахівця Інституту продовольчих ресурсів НААН України, займався питаннями видання журналів у цукровій, молочній та хлібобулочній галузі.
З 2016 по теперішній час – директор Науково-практичного центру цукробурякового виробництва, займаюся виданням Науково-інформаційного вісника «Цукрова галузь», організацією конференцій у цукровій галузі, проведенням навчання на цукрових заводах.
З 2020 по теперішній час – старший викладач кафедри харчових виробництв, займається питаннями впровадження гармонізованих з ЄС стандартів у цукровій галузі.
За сумлінну працю нагороджено подякою Мінагрополітики України та подяками НАЦУ «Укрцукор», Всеукраїнської асоціації пекарів.
Допомагав у виданні наступних матеріалів:
- Мийні відділення цукрових заводів (Осадчий Л.М.) – 2019р.
- Потенціометрія у виробництві цукру (Скорик К.Д.) – 2021р.
- Теплове господарство цукрових заводів (Штангеєв К.О.) – 2021р.
- Телефонний Довідник цукрових заводів – 2011-2021р (10 виходів).
- Журнали «Вісник цукровиків України», «Цукрова галузь» – 2006-2021р., понад 150 номерів.
Професор кафедри харчових виробництв,
Доктор технічних наук, член-кореспондент НААНУ
E-mail: Lhomichak@ukr.net
Телефон: (044) 517-17-37
ХОМІЧАК ЛЮБОМИР МИХАЙЛОВИЧ
Посада: професор кафедри харчових виробництв
Науковий ступінь: Доктор технічних наук, член-кореспондент НААНУ
Наукове звання: професор
Контакти:
E-mail: Lhomichak@ukr.net
Роб. тел.: (044) 517-17-37
Основні етапи трудової, наукової та науково-педагогічної діяльності:
В 1977 році закінчив Київський технологічний інститут харчової промисловості (КТІХП) за спеціальністю «Інженер-технолог».
1978–1980 рр. – працював на Самбірському цукровому заводі на посадах майстра ремонтно-силового цеху та начальника зміни;
1980 р. – вступив до аспірантури КТІХП, після закінчення якої працював асистентом, доцентом, професором кафедри технології цукристих речовин, яка з 2011 р. має назву «кафедра технології цукру та підготовки води»;
2003–2008 рр. – проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Національного університету харчових технологій;
2008–2010 рр. – проректор з навчально-науково-виробничих питань харчових технологій і соціальної роботи у Національному університеті біоресурсів та природокористування України;
2011 р. – в.о. академіка-секретаря відділення зберігання і переробки сільськогосподарської продукції НААН України;
2012 р. – заступник директора з наукової роботи Інституту продовольчих ресурсів НААН України (ІПР НААНУ), завідувач відділу технології цукру, цукровмісних продуктів та інгредієнтів ІПР;
З лютого 2023 р. – в.о. директора ІПР НААН України;
З грудня 2023 р. – директор ІПР НААН України.
Проводив і продовжує проводити удосконалення технологічних процесів та модернізацію обладнання станцій вапняно-карбонатного очищення дифузійного соку та вапняного відділення, проводив навчання інженерно-технічних працівників на цукрових заводах України, Молдови, Республіки Білорусь, Грузії та інших країн.
Пріоритетні напрями наукової та педагогічної діяльності:
особливістю досліджень Хомічака Л.М. є комплексний підхід до вивчення ефективності застосування нових нетрадиційних способів очищення дифузійного соку та використання напівпродуктів цукробурякового виробництва для виготовлення біоетанолу;
розроблені способи вапняно-карбонатного очищення дифузійного соку та їх апаратурне оформлення знайшли широке застосування як в Україні, так і за кордоном. За останні п’ятнадцять років вони впроваджені на 19 цукрових заводах України, 7 цукрових заводах РФ, 2 заводах Республіки Бєларусь, по одному в Казахстані та Грузії із сумарним щорічним економічним ефектом більше 2,0 млн. доларів;
сформована наукова школа, котра налічує більше десятка науковців та співробітників, активно займається питаннями підвищення ефективності виробництва цукру з буряків, пошуку шляхів зменшення його собівартості та підвищення якості і біологічної цінності, розробкою способів диверсифікацій цукробурякового виробництва шляхом поєднання технологій виробництва на цукровому заводі високоякісного цукру, біоетанолу та біогазу, розширенням асортименту готової продукції (біологічно активних цукрів та сиропів, у т.ч. і технології ферментованого цукрового сиропу для бджолярства), бетаїну, органо-мінеральних добрив на основі дефекату та післяспиртової барди і т.п.), переробленням цукрового сорго на продукти харчового і технічного призначення (харчові сиропи, біоетанол, харчові адсорбенти на основі целюлози сорго і т.д.);
під його керівництвом захищені три докторські та чотири кандидатські дисертації, в даний момент є керівником трьох аспірантів та одного докторанта;
підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів цукрової галузі з питань удосконалення технології та обладнання цукробурякового виробництва;
Є автором і співавтором понад 260 наукових праць, в тому числі 92 Авторських свідоцтв СРСР і патентів України, 2 патентів РФ, 3 монографій, 5 навчальних посібників та одного підручника
Основні публікації:
Л.М. Вєрченко, С.В. Ткаченко, Л.М. Хомічак, Н.В. Сидоренко. Вапняне молоко в цукровому виробництві: уявне та дійсне. Цукор України. – 2013. – №2 (86). – С. 18 – 22.
С.В. Ткаченко, Т.В. Шейко, В.Б. Смоленський, О.В. Бірук Н.О. Соколенко, Р.І. Грушецький, Л.М. Хомічак. Перспективи застосування електрохімічно активованих розчинів у технологічному процесі цукрового виробництва. Цукор України. – 2015. – №5(113). – С. 13 – 17.
С.В. Ткаченко, Л.М. Хомічак, Т.В. Шейко, В.С. Титарчук, Є.В. Стичинський. Визначення швидкості фільтрування під тиском напівпродуктів цукрового виробництва у потоці. Цукор України. – 2016. – №10(130). – С. 24 – 29.
Хомічак Л.М., Верченко Л.М., Петриченко І.Б., Резніченко Ю.М. Взаємовплив функціонування вапняно-газової печі і станції вапнокарбонізації на ефективність роботи заводу та екологію навколишнього середовища. Цукор України. 2017. № 2 (134). С.16-18.
Теория и практика разделения суспензий в свеклосахарном производстве. Книга 1. Образование суспензий и их свойства : Монография. / Пушанко Н.Н., Лагода В.А., Шурбованый В.Н., Пушанко Н.Н., Хомичак Л.М, Запольский А.К. К.: Изд-во “Сталь”. 2017. – 541 с.
Теория и практика разделения суспензий в свеклосахарном производстве. Книга 2. Про-цессы разделения суспензий : Монография. / Пушанко Н.Н., Лагода В.А., Шурбованый В.Н., Пушанко Н.Н., Хомичак Л.М, Запольский А.К. К.: Изд-во “Сталь”. 2019. – 671 с.
Serhii V. Tkachenko, Tamila V. Sheiko, Vasyl V. Petrenko, Olena M. Anisimova, Inha V. Kuznietsova, Lubomir M. Khomichak, Oleksandr M. Obodovych. Influence of crystallizing agent on sugar quality Acta Scientiarum Polonorum. Technologia Alimentaria. Issue 19(4), 2020, p. 457–465 https://doi.org/10.17306/J.AFS.2020.0867.
Andrii Marynin, Vasyl Pasichny, Svitlana Litvynchuk, Liubomyr Khomichak, Inha Kuznietsova, Svitlana Vysotska. Influence of water activity on the properties of wheat flour. Ukrainian Food Journal. Volume 10. Issue 2, 2021. – s. 375-386.
Хомічак Л. М., Кузнєцова І. В., Зайчук Л. П., Ярмолюк М. А. Дослідження водопогли-нальної здатності крохмалю набухаючого. Продовольчі ресурси: зб. наук. пр. – К.: ІПР НААНУ. Т. 9 (2021), № 16. – С. 205-211.
ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ
Навчальні програми для слухачів інституту оптимально поєднують питання теорії та практики, враховують вимоги продовольчого ринку та економіки підприємства.
Навчання слухачів здійснюється за:
- Освітніми (освітньо-професійними) програмами;
- Програмами короткострокових тематичних семінарів (обсяг – до 72 год. навчальних занять);
- Програмами цільового навчання (обсяг – до 144 год. навчальних занять).
Кафедрою пропонуються такі освітні та освітньо-професійні програми:
- ОП ПК «Дегустація спирту та лікеро-горілчаної продукції»
- ОПП ПК керівників цехів, змін, майстрів дільниць хлібопекарських підприємств
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівці технологічних служб і лабораторій кондитерських підприємств
- ОПП ПК керівників цехів, змін, майстрів дільниць кондитерських підприємств
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців технологічних служб і лабораторій пивоварних підприємств
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців технологічних служб і лабораторій спиртових заводів
- ОПП ПК керівників, професіоналів та фахівців технологічних служб і лабораторій хлібопекарських підприємств
- Розроблення нових видів харчових продуктів на основі дослідження властивостей нетрадиційної сировини.
- Удосконалення технологічних процесів і обладнання підприємств харчової та переробної промисловості, розроблення високоефективних енергоощадних технологій переробки сільськогосподарської продукції та виробництва харчових продуктів.
Нагороди «Тріумф Якості» удостоєні:
- печиво «Житнє»;
- печиво «Сонечко».
- печиво «Шантане» з морквяним пюре;
- печиво «Золоте коло» з гарбузовим пюре;
- цукерки «Виноградна перлинка», «Південний самоцвіт», «Виноградна фантазія»;
- глазур желейно-морквяна «Каротель»;
- начинка морквяно-яблучна «Каротинка-яблуко»;
- печиво «Зернова феєрія».
Гран-прі конкурсу «Тріумф інновацій» за 2016 рік отримала розробка «Начинка «Виногранд».
У рамках виставки ХЛІБ/КОНДИТЕР ЕКСПО-2013 удостоєні дипломами три розробки пряників:
- «Сонячні»;
- «Каротинка-абрикос»;
- «Цілюще зернятко».
У рамках наукової діяльності працівники кафедри беруть участь у розробленні нормативних документів (стандартів). Зокрема, за останні роки випущено в світ у новій редакції такі державні стандарти:
- ДСТУ 3924:20145 «Шоколад. Загальні технічні умови» / Ю.Г. Кожанов, В.І. Оболкіна, І.О. Науменко
- ДСТУ CODEX STAN 118 Продукти харчові, що не містять глютену / Г.І. Волощук, В.І. Оболкіна, А.М. Дорохович, Ю.Г. Кожанов.
- Розроблення нормативно-технічної документації щодо:
- впровадження систем безпечності харчових продуктів на основі принципів НАССР;
- технічних умов на виготовлення кондитерської продукції.
Виконання наукових досліджень щодо:
- Складу та фізико-хімічних властивостей сировини, напівфабрикатів і готових виробів кондитерського та хлібопекарського виробництв.
- Підвищення енергоефективності технологічних процесів та удосконалення технологічного обладнання кондитерського і хлібопекарського виробництв;
- Розроблення рецептур нових видів кондитерської продукції, їх упровадження у виробництво з налагодженням технологічних режимів та навчанням персоналу.
- Проведення технологічного аудиту виробництва борошняних та цукристих кондитерських виробів.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦІПЛІНИ
- Сучасні тенденції розвитку ринку кондитерських виробів. Інноваційні рішення та зарубіжний досвід у розширенні асортименту борошняних кондитерських виробів.
- Технологічні властивості основної та додаткової сировини, вимоги до якості та безпечності. Актуальні питання коригування властивостей сировини для різних груп кондитерських виробів.
- Аналіз ринку харчових добавок, технологічні властивості основних груп: стабілізаторів, емульгаторів, драглеутворювачів, загусників, барвників, консервантів, антиоксидантів. Особливості застосування при виробництві кондитерських виробів та оздоблювальних напівфабрикатів.
- Сучасні технології та обладнання для виробництва основних груп БКВ: затяжного, цукрового, здобного печива, крекерів, вафель, листкових виробів, пряників, кексів, тортів та тістечок.
- Аналіз процесів, які відбуваються при зберіганні кондитерських виробів. Шляхи подовження термінів придатності до споживання.
- Аналіз основних тенденцій в оформленні виробів. Презентація напівфабрикатів для оздоблення.
- Сучасні методи технохімічного контролю сировини, напівфабрикатів та готових виробів.
- Системи контролю якості і безпечності кондитерських виробів. Аналіз основних факторів, що впливають на безпечність продукції. Особливості внутрішнього та зовнішнього аудиту підприємств.
НАУКОВИЙ ДОРОБОК КАФЕДРИ
ISBN 978-617-598-143-6
ISВN 978-617-598-143-6
УДК 678.6/.8:678.04:66.061
Шефтель В.О., Катаева С.Е.
Миграция вредных химических веществ из полимерных материалов. — М.: Химия, 1978. — 168 с., илл..
В книге обобщены результаты экспериментальных исследований миграции вредных химических веществ из полимерных материалов в жидкие среды. Рассмотрены токсикологические характеристики компонентов, мигрирующих из пластмасс в окружающую среду и загрязняющих ее, и приведены допустимые уровни их миграции. Показано, какие из этих компонентов наиболее опасны при загрязнении поды, пищевых продуктов и т. д. Описаны некоторые современные методики химического анализа компонентов, мигрирующих из пластмасс.
Книга предназначена для специалистов, занимающихся вопросами изготовления, переработки в изделия и применения полимерных материалов, а также для работников служб техники безопасности и охраны окружающей среды и органов санитарного надзора. 168 с, 24 табл., 19 рис., список литературы 167 ссылок.
[Катаева С.Е. :Глава 5. Методы определения химических веществ, мигрирующих из полимерных материалов в жидкие среды с. 116-149].
31410-080
Ш 80-78
050(01)-78
© Издательство «Химия», 1978 г.
Психология безопасности.:учебное пособие. Сост.: В.З..Шишков, В.И.Тарадай. – К.: НИНЦОП, 1996. - 62 с.
Предназначено для специалистов отделов охраны труда, инженерно-технических работников и руководителей производства, преподавателей кафедр охраны труда вузов.
Рецензенты:
БКК 65.9(4Укр)248
П68
Правила охорони праці для працівників виробництва солоду, пива та безалкогольних напоїв. НПАОП 15.9-1.28-17. - К.: Основа, 2017. - 88 с.
ISВN 978-966-699-900-2
Ці Правила встановлюють вимоги до безпечного виконання робіт у технологія процесах виробництва солоду, пива, безалкогольних та слабоалкогольних напоїв мінеральних та питних вод. Їхні вимоги є обов'язковими для виконання роботодавцями та працівниками у тому числі і при експлуатації мініпивоварень з виробництва пива, призначених барів, ресторанів, кафе і невеликих виробництв.
Шевчук В.Я., Саталкін Ю.М., Навроцький В.М., Лозанський В.Р., Серенко В.В., Неженцєва О.В., Скорик К.Д., Скляр Д.Л., Пилипчук М.О., Давиденко С.І.
ІSBN 966-95095-0-5
Рецензенти: проф., д. ю. н. Мацюк А.Р., к. т. н. Мазуркевич О.О.
Консультанти: Ед Осборн, Мелентьєв Б.О.
Книга є першим в Україні навчальним посібником з екологічного аудиту в умовах реформування економіки. Всебічно висвітлюються методологічні, організаційно-правові та практичні засади екологічного аудиту з урахуванням міжнародних стандартів, нормативно-методичних документів Мінекобезпеки і Фонду Державного майна України, практичного досвіду фонду відродження Дніпра. Наведені зразки європейських стандартів, канадського і вітчизняного досвіду екологічного аудитування підприємств, які можуть бути використані не тільки з метою навчання, але і при проведенні екологічного аудиту на підприємствах. Ця робота виконана завдяки гранту, одержаному від Уряду Канади через Міжнародний Центр Досліджень і Розвитку (ЮРС), що знаходиться в Оттаві. Допущено Міністерством освіти України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів.
Тhе ргеsent edition is the first manual on environmental audit in Ukraine in conditions of economy reform. Conceptual, methodological, organization-legislative and practical aspects of environmental audit implementation are elucidated systematically with regard for international standards and experience branch peculiarities and normative-methodical elaborations of the Ministry of Environment Protection and Nuclear Safety and the State Property Fund of Ukraine. Examples of European standards, Canadian and national experience of environment auditing of facilities are presented that could be used not only for education purposes but also during preparation of normative-legislative base on environment audit. This work was carried out with the aid of the grant from the Canadian Government via the International Development Research Centre (IDRC), Ottawa, Canada.
Видання розраховане на підготовку фахівців з екологічного ме¬неджменту та аудиту, підвищення екологічної кваліфікації державних службовців, керівників підприємств, акціонерних товариств, компаній, студентів вузів та слухачів системи перепідготовки кадрів.
Рецензенти: проф., д-р. техн. наук Н.І. Штангеєва, УДУХТ старший наук, спів роб., канд. техн. наук А.Н.Савич, УкрНДІЦП
Лабораторний практикум для працівників цукрових заводів: Навч. посібник / К.Д.Скорик, В.О.Нагарна. Київ, ІПК, 2001. 97 с.
ISBN 966-612-009-7
У навчальному посібнику наведено сучасні методики виконання аналізів у бурякоцукровому виробництві, які за останні роки знайшли практичне застосування для контролю якості сировини, роботи окремих відділень цукрового заводу та визначення якості готової продукції. Переважна більшість цих методик не включена до діючої інструкції з хіміко-технічного контролю та обліку цукрового виробництва, що значно ускладнює для працівників галузі пошуки в літературі і їх практичне впровадження на заводах України. Навчальний посібник певною мірою допоможе вирішити цю проблему.
Навчальний посібник призначено для студентів та аспірантів вищих навчальних закладів за спеціальністю 6.091700 "Технологія цукристих речовин" та інженерно-технічних працівників цукрових заводів, групових і випробувальних лабораторій.
Автори: канд. техн. наук, доцент К.Д.Скорик, канд. техн. наук, доцент В.О.Нагорна.
Гриф надано Міністерством освіти і науки України (лист №14/18.2— 140 від 16.02.2001 р.)
Рецензент: Скорик К.Д., к.т.н., професор кафедри виробництва цукру та сахаридів Інституту післядипломної освіти НУХТ.
Розглянуто системи виробничого водопостачання на бурякоцукрових заводах, наведено методику та приклад розрахунку балансу води в системах оборотного водопостачання. Подано практичні поради щодо ефективності використання води в оборотних системах охолоджувального водопостачання, водно-хімічного режиму та технології обробки оборотних вод. Для післядипломної освіти спеціалістів цукрового виробництва.
ББК42.15-4я73 Т38
За редакцією: доктора технічних наук, професора В.М. Логвіна доктора технічних наук, професора А.І. Українця
Рецензенти: М.Д. Хоменко, доктор технічних наук. Л.І. Чернявська, доктор технічних наук
Затверджено Міністерством освіти і науки України як підручник для студентів вищих навчальних закладів
Т38 Технологія цукру : підручник у 3-х т. / А.А. Ліпец, В.М. Логвін. К.Д. Скорик, А.І. Українець. М.П. Купчик. – К.: ДП «Експрес-об'ява», 2015.
ISBN 978-966-97450-4-0
Т. 1: Вирощування та зберігання цукрових буряків. Видобування сахарози / А.А. Ліпец. В.М. Логвін, К.Д. Скорик. А.І. Українець, М.П. Купчик . – ДП «Експрес-об'ява». 2015. – 288 с.
ISBN 978-966-97450-5-7 (Т. І)
Розглянуто основні способи проведення технологічних процесів виробництва білого цукру, що грунтуються на сучасних досягненнях науки та техніки: теоретичні основи та прак¬тичні способи видобування сахарози з буряків. Викладені традиційні та новітні технології вирощування, зберігання та переробки цукрових буряків.
Підручник призначений для студентів коледжів та студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальністю «Технологія цукру та полісахаридів», а також для аспірантів, викладачів, інженерно-технічних працівників індустрії.
ББК 36.84 и73
За редакцією: доктора технічних наук, професора В.М. Логвіна доктора технічних наук, професора А.І. Українця
Рецензенти: М.Д. Хоменко, доктор технічних наук. Л.І. Чернявська, доктор технічних наук
Затверджено Міністерством освіти і науки України як підручник для студентів вищих навчальних закладів
Т38 Технологія цукру : підручник у 3-х т. / А.А. Ліпец, В.М. Логвін. К.Д. Скорик, А.І. Українець. М.П. Купчик. – К.: ДП «Експрес-об'ява», 2015.
ISBN 978-966-97450-4-0
Т.2: Очищення дифузійного соку / А.А. Ліпец. В.М. Логвін, К.Д. Скорик. А.І. Українець, М.П. Купчик . – ДП «Експрес-об'ява». 2015. – 272 с
ISBN 978-966-97450-6-4 (Т. 2)
Розглянуто основні способи проведення технологічних процесів виробництва білого цукру, що грунтуються на сучасних досягненнях науки та техніки. Обгрунтовано використання вапна – основного реагента для очищення дифузійного соку. Розглянуто технологічні процеси попереднього та основного вапнування дифузійного соку. І та II карбонізацій вапнованого соку. Подано шляхи інтенсифікації очищення дифузійного соку.
Підручник призначений для студентів коледжів та студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальністю «Технологія цукру та полісахаридів», а також для аспірантів, викладачів, інженерно-технічних працівників індустрії.
ББК 36.84я73 Г38
За редакцією: доктора технічних наук, професора В.М. Логвіна доктора технічних наук, професора А.І. Українця
Рецензенти: М.Д. Хоменко, доктор технічних наук, Л.І. Чернявська, доктор технічних наук
Затверджено міністерством освіти і науки Укритії як підручник для студентів вищих навчальних закладів
Технологія цукру. Підручник: у 3-х т. / А.А. Ліпєц, В.М. Логвін, К.Д. Скорик, А.І. Українець. Т38 М.П. Купчик – К.: НУХТ, 2015.
ISBN 978-966-97450-4-0
Т.З: Кристалізація / А.А. Ліпєц, В.М. Логвін, К.Д. Скорик, А.1. Українець, М.П. Купчик :-2015.-208 с.
ISBN 978-966-97450-7-1 (Т. 3)
Розглянуто основні способи проведення технологічних процесів виробництва білого цукру, що грунтуються на сучасних досягненнях науки та техніки. Наведено технологічні умови та обладнання для одержання сиропу та кристалізації саха¬рози з багатокомпонентної суміші (сиропу).
Підручник призначений для студентів коледжів та студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальністю «Технологія цукру та полісахаридів», а також для аспірантів, викладачів, інженерно-технічних працівників індустрії.
Л.І. Чернявська, доктор технічних наук, професор, завідувач лабораторії якості сировини відділу технології цукру, цукровмісних продуктів та інгредієнтів Інституту продовольчих ресурсів НААН України
К.О. Штангеєв, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри виробництва цукру та сахаридів Інституту післядипломної освіти НУХТ
Скорик К.Д. Потенціометрія у виробництві цукру
(дисципліна: методи технохімічного та мікробіологічного контролю виробництва): Навчальний посібник. Київ : ІПДО НУХТ, 2021. 60 с.
Укладач: К.Д. Скорик, кандидат технічних наук, доцент, професор кафедри виробництва цукру та сахаридів Інституту післядипломної освіти НУХТ.
Видано за сприяння: Науково-практичного центру цукробурякового виробництва
Схвалено на засіданні кафедри виробництва цукру та сахаридів.
Протокол № 2 від 25 січня 2021 р.
© Скорик К.Д.
К.О. Штангеєв
Рецензенти:
Л. І. Чернявська, доктор технічних наук, професор, завідувач лабораторії якості сировини відділу технології цукру, цукровмісних продуктів та інгредієнтів Інституту продовольчих ресурсів НААН України;
К. Д. Скорик, кандидат технічних наук, доцент, професор кафедри виробництва цукру та сахаридів Інституту післядипломної освіти НУХТ.
УДК 664.1.658.5
ББК 65290-2
С 44
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за напрямом підготовки «Харчові технології та інженерія»
Лист від 12.06.09 № 1/11-4065
Рецензенти:
М.П. Купчик, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технології
цукру та полісахаридів НУХТ,
Л.А. Галацан, головний технолог НАЦУ «Укрцукор»,
А.Н. Савич, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи УкрНДІЦП.
С44 Скорик К.Д. Якість цукру: вимоги, контроль, менеджмент : Навч. посібник. К.: «Сталь», 2009. ‒ 99 с.
ISBN 978-966-1555-24-1
У навчальному посібнику розглянуто сучасні вітчизняні та зарубіжні вимоги, методи контролю та менеджменту якості білого цукру на підприємствах цукрової галузі. Проаналізовано особливості стандарту України на цукор білий (ДСТУ 4623 : 2006) у порівнянні з нормативними документами Європейського Союзу. Наведено перелік основних міжнародних методик ICUMSA, що застосовуються для аналізів цукру. Приділено увагу системам контролю якості та безпеки готової продукції у цукровому виробництві.
Навчальний посібник призначено для післядипломної освіти спеціалістів та для інженерно-технічних працівників цукрової промисловості. Також він може представляти інтерес для студентів і аспірантів вищих навчальних закладів.
Таблиць ‒- 20, ілюстрацій ‒- 1, список літератури ‒- 21 назва.
УДК 664.1.658.5
ББК 65290-2
ISBN 978-966-1555-24-1
© К.Д. Скорик, 2009
© ІПДО НУХТ, 2009
© Скорик К.Д.