СКЛАД КАФЕДРИ
Завідувач кафедри переробки сільськогосподарської продукції,
кандидат технічних наук, доцент
E-mail: Vladimir.Kuianov@bigmir.net
Телефон: (044) 400-52-67
Посада: завідувач кафедри переробки сільськогосподарської продукції
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат технічних наук
ORCID
Контакти:
E-mail:Vladimir.Kuianov@bigmir.net
Тел./факс: (044) 400-52-67
Стаж наукової роботи – з 1994 року
Стаж науково-педагогічної роботи – з 2004 року по теп. час
З 1976 по 1981 рік навчався на факультеті механізації Української сільськогосподарської академії, де отримав кваліфікацію інженера.
В 1981-1985 роках займав інженерні посади у Всесоюзному науково-дослідному інституті по випробуванню машин і обладнання для тваринництва та корневиробництва.
В 1985-2008 роках працював в установах сфери Міністерства аграрної політики, а саме заступником генерального директора ВО «Укрцукреммаш», заступником генерального директора НВО «Цукор», заступником голови правління асоціації «Укрцукор», головою правління асоціації «Буряководи України», головою правління ВАТ «Птахофабрика Київська».
В 2004 році успішно захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата технічних наук по темі «Комплексна оцінка технологічної якості цукрових буряків вітчизняної та зарубіжної селекції» (спеціальність 05.18.05 «Технологія цукристих речовин»).
З 2004 року доцент, а з 2015 по теперішній час завідувач кафедри переробки сільськогосподарської продукції.
Відзнаки: Грамоти Мінагрополітики України.
Напрям наукових досліджень: Комплексна оцінка технологічної якості переробки сільськогосподарської продукції; розробка програм та методик промислових досліджень ефективності використання сільськогосподарської техніки та обладнання.
Напрям професійної діяльності: підвищення кваліфікації працівників підприємств АПК з первинної переробки та зберігання сільськогосподарської продукції за освітньо-професійними програмами, проведення семінарів та тренінгів за тематикою стосовно професійної діяльності керівників, професіоналів та фахівців підприємств. Викладає курси «Сучасні інтенсивні технології вирощування цукрових буряків», «Заготівля та поліпшення зберігання цукрових буряків», «Технологія зберігання та переробки зерна та насіннєвого матеріалу».
Автор та співавтор биля 60 наукових публікацій:
- Ефективність використання цукрового сорго на енергетичні та харчові потреби /Уклад.: Ясенецький В., Таргоня В., Погоріла В., Куянов В.: Журнал «Техніка і технології АПК» №2 (89), 2017. 2 с.
- Новинки сільськогосподарської техніки на зимових Міжнародних виставках «Зернові технології», «Agro Animal Show» та «Овочі. Фрукти. Логістика» /Уклад.: Ясенецький В.С, Куянов В.В., Миропольський О.М. : Журнал «Техніка і технології АПК» №3 (102), 2018. С. 36-43.
- Монографія: Методологічні основи екологічної експертизи сільськогосподарської техніки та технологій /Уклад.: Таргоня В.С., Куянов В.В. Полтава: ФОП Болотін А.В., 2016. С. 142-156.
- Монографія: Технологічна якість цукрових буряків та підвищення ефективності виробництва цукру / Уклад.: Мількевич В.М., Куянов В.В., Іоніцой Ю.С., Штангеєв В.О., Чернявська Л.І., Томіленко О.Г., Шелудько В.І.
- Монографія: Сахарная свекла. Проблемы повышения технологических качеств и эфективности переработки / Уклад.: Чернявская Л.І., Куянов В.В., Іоніцой Ю.С., Штангеев В.О., Кухар В.Н.
Доцент кафедри переробки сільськогосподарської продукції,
кандидат біологічних наук, доцент
E-mail: smm9631@gmail.com
Телефон: (044) 400-52-67
СОБОЛЄВ АНДРІЙ СЕРГІЙОВИЧ
Посада: доцент кафедри переробки сільськогосподарської продукції
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат біологічних наук
Контакти:
E-mail: smm9631@gmail.com
Тел./факс: (044) 400-52-67
Стаж науково-педагогічної роботи – з 1978 року по теперішній час
У 1990 році очолив відділ переробки продукції сільськогосподарського виробництва та охорони праці в Інституті сільськогосподарської радіології. Інститут був провідним науковим закладом на Україні з ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС.
З 2001 по 2007 роки працював завідувачем кафедри агротехнологій та екологічної безпеки Інституту післядипломної освіти Національного університету харчових технологій.
З 2007 року працював генеральним директором Українського науково-виробничого інженерного центру по охороні праці в сільському господарстві.
Брав участь у міжнародних проектах по охороні здоров’я та безпеки персоналу, екологічній безпеці та безпеці продуктів харчування і сільськогосподарської сировини. (International Atomic Energy Agency, IAEA-TECDOC-926. Vienna, Austria. The radiological consequences of the Chernobyl accident. – ECSC-EC-EAEC, Brussels, Luxembourg.).
Пройшов стажування по екологічній безпеці та безпеці продуктів харчування і сільськогосподарської сировини в МАГАТЕ (Австрія, Відень), працював у Норвегії (Осло, Інститут екологічної безпеки).
Пройшов навчання по НАССР та ІSO по програмі ТЮФ (Рейнланд – Берлін – Бранденбург). Отримав міжнародний сертифікат аудитора системи НАССР, з правом навчання фахівців.
Напрям професійної діяльності – проведення навчання і підвищення кваліфікації керівників і посадових осіб з питань екологічної безпеки, безпеки продуктів харчування, охорони здоров’я та безпеки персоналу підприємств і установ усіх форм власності Мінагрополітики України, Міністерства України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Автор 170 наукових праць, у т. ч. надрукованих за кордоном. Науковий керівник багатьох науково-дослідних робіт, виконаних за завданням Мінагрополітики України та Міністерства України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Напрям наукових досліджень: Охорона здоров’я та безпека персоналу, екологічна безпека, безпечність сільськогосподарської сировини та харчових продуктів, володіє значним науково-практичним досвідом. Протягом останніх 30 років відіграє провідну роль в галузі ведення сільськогосподарського виробництва, охороні здоров’я та безпеки персоналу в умовах забруднення території України радіонуклідами, важкими металами, і пестицидами.
Відзнаки: Академік Міжнародної Академії безпеки життєдіяльності, учасник ліквідації аварії на ЧАЄС 2 категорії. Нагороджено орденом за мужність при ліквідації аварії на ЧАЕС.
Доцент кафедри переробки сільськогосподарської продукції,
кандидат технічних наук, доцент
E-mail: miral50@ukr.net
Телефон: (044) 400-52-67
МИРОПОЛЬСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат технічних наук
Контакти:
E-mail: miral50@ukr.net
Тел./факс: (044) 400-52-67
Стаж науково-педагогічної роботи – з 1995 року по теперішній час
У 1973 році закінчив Українську ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарську академію (УСГА) за спеціальністю "Механізація сільського господарства", кваліфікацією "Інженер-механік сільського господарства" (диплом Э № 947966).
Після закінчення УСГА працював:
- (1973-1979) інженер, майстер, начальник станції по технічному обслуговуванню фермерського обладнання Києво-Святошинського р/в “Сільгосптехніка”.
- (1979-1980) заступник начальника відділу постачання с.-г. і пусковим об’єктам Київського теруправління МТЗ Держпостачу УРСР.
- (1980-1995) науковий співробітник, старший науковий співробітник інституту механізації та електрифікації сільського господарства Української академії аграрних наук.
- (1995-2015) доцент кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки Національного університету біоресурсів і природокористування України.
- (з 2015) доцент інституту післядипломної освіти НУХТ.
На посаді доцента кафедри переробки сільськогосподарської продукції ІПДО НУХТ працює з 2011 року.
Відзнаки: "Изобретатель СССР" (1985р.).
Напрям професійної діяльності – підвищення кваліфікації працівників підприємств АПК з первинної переробки та зберігання сільськогосподарської продукції за освітньо-професійними програмами, проведення семінарів та тренінгів за тематикою стосовно професійної діяльності керівників, професіоналів та фахівців підприємств.
Напрям наукових досліджень: Поліпшення вітчизняної сировинної бази харчової та переробної промисловості шляхом розроблення і впровадження прогресивних аграрних технологій та заходів екологічного контролю.
Автор та співавтор 67 наукових публікацій, у тому числі підручників 3, навчальних посібників 3, статті у наукових фахових виданнях 28, інші видання 21, має 12 патентів України на винахід та корисну модель:
-
Механізація, електрифікація та автоматизація с.-г. вир-ва. Програма для вищих аграрних закладів освіти 3-4 рівнів акредитації із спеціальностей "Агрохімія і ґрунтознавство", "Агрономія", "Плодоовочівництво і виноградарство", "Захист рослин". Гаврилюк Г.Р., Борисов В.М., Миропольський О.М. та ін. Програма. Вища школа", Київ, 1998.
-
Підготовка до роботи машинно-тракторних агрегатів та виконання механізованих робіт. Посібник з навчальної практики з курсу “Механізація с.-г. виробництва” для студентів вищих аграрних закладів освіти 2-4 рівня акредитації за напрямком 1301 “Агрономія”. Гаврилюк Г.Р., Вознюк Л.Ф., Живолуп Г.Р., Миропольський О.М. та ін. Посібник. “Аграрна освіта”, Київ, 2000. 67 с.
-
Навчальне видання до виконання курсових робіт з дисципліни "Сільськогосподарські та меліоративні машини". Аніскевич Л.В., Войтюк Д.Г., Миропольський О.М. та ін. Навчальний посібник. Аграрна освіта, Київ, 2006. 135 с.
-
"Технології виробництва продукції рослинництва". Танчик С.П., Дмитришак М.Я., Миропольський О.М. та ін. Підручник. Тов "Видавничий дім "Слово", Київ, 2009. 1000 с.
Доцент кафедри переробки сільськогосподарської продукції,
кандидат сільськогосподарьських наук, доцент
Телефон: (044) 400-52-67
МАЛАСАЙ ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат сільськогосподарьських наук
Контакти:
Тел./факс: (044) 400-52-67
Стаж науково-педагогічної роботи – з 2000 року по теперішній час
У 1973 році закінчив Дніпропетровський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Агрономія» (диплом Ю № 011073). Кандидат сільськогоспо-дарських наук (ДК №019805 від 2 липня 2003 року), вчене звання доцента (12ДЦ №032673 від 26 жовтня 2012).
Після закінчення ДСХІ працював на посаді агронома і головного агронома в радгоспі «Жданівський» Бориспільського р-ну та в Київському обласному управлінні с.-г. (1973-1978 р.), начальником державної насіннєвої інспекції Київської області (1978-1985), начальник Київської обласної «Хліб-інспекції» (1985-1990). Начальник республіканської державної насіннєвої інспекції України (1990-2009), що контролює вирощування насіння в господарствах, його збирання і післязбиральну обробку, зберігання і посів. Його зусиллями Українська державна насіннєва інспекція була акредитована 1998 р. як Орган із сертифікації насіння сільськогосподарських культур в системі УкрСЕРПО і увійшла повноважним членом до Міжнародної асоціації з контролю якості насіння (ISTA).
З вересня 2005 по січень 2006 року – доцент кафедри сільськогосподарських виробництва в переробній промисловості за сумісництвом Інституту післядипломної освіти Національного університету харчових технологій.
З січня 2006 по вересень 2010 року – доцент кафедри агротехнологій та екологічної безпеки (за сумісництвом) Інституту післядипломної освіти Національного університету харчових технологій.
З вересня 2010 по квітень 2015 року – завідувач кафедри агротехнологій та екологічної безпеки Інституту післядипломної освіти Національного університету харчових технологій. Напрям професійної діяльності – підвищення кваліфікації працівників харчових підприємств за освітньо-професійними програмами, проведення семінарів за тематикою стосовно професійної діяльності керівників, професіоналів та фахівців підприємств.
У 2018 році прийнятий на посаду доцента кафедри переробки сільськогосподарської продукції ІПДО НУХТ.
Напрям наукових досліджень: Вдосконалення технологій виробництва зерна підвищеної якості. Тема дослідження – «Підвищення якості зерна пшениці в Україні». Дослідження проводиться на базі Миронівського інституту пшениці ім. В.М.Ремесла. За результатами дослідження опубліковано дві статті у наукових фахових виданнях.
Автор і співавтор 79 публікації, з них 59 наукових, у тому числі 13 у фахових виданнях, і 18 – навчально-методичного характеру.
- Маласай В.М. При внесенні вітчизняних сортів пшениці до міжнародного каталогу. Україна стає повноправним учасником світового ринку насіння. "Зерно і хліб". 2010. № 1. С. 39.
- Маласай В.М. Оцінка якості насіння польових культур. Навчальний посібник Біологічне рослинництво. Київ.: Вища школа, 1996. 35 с.
- Маласай В.М. Роєнко В.П., Жук О.Я., Козак В.Г. та ін. Довідник з насінництва овочевих і баштанних культур. Науково-практичне видання, за редакц. О.Я.Жук і В.П.Роєнка. Вид.: «Аграрна наука». Київ, 2002. 89 с.
- Маласай В.М. Шелепов В.В., Пензев А.Ф., Кочмарский В.С., Шелепов А.Ф. Морфология, біологія, хозяйственная ценность пшеницы. УААН, научное издание. Миронова, 2004, ЗАТ «Миронівська типографія». 524 с.
- Маласай В.М. Безуглий М.Д., Гаврилюк М.М., Кочмарський В.С. та інші. Технологія виробництва насіння озимої пшениці в правобережному лісостепу України : Методичні рекомендації. Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла НААН. Миронівка, 2011. 128 с.
- Маласай В.М. Лаврик В.В., Суроегина Н.Л. Полезная книга-3 : Пособие для фермера-земледельца. Видавничий проект межрегіональної громадської організації «Козацька Громада». Донецк, 2011. 323 с.
Розроблені навчальні програми: підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів агропромислового комплексу за спеціальністю «Експертиза насіння»; програма з очно-дистанційного навчання спеціалістів з експертизи насіння. Надруковані методичні вказівки до написання випускної роботи агрономів з насінництва по спеціалізації «Експертиза насіння».
У співавторстві підготовлено та видано навчальний довідники «Довідник з насінництва овочевих і баштанних культур»; п’ять посібників для спеціалістів державного контролю з експертизи насіння та фермерів-овочеводів і фермерів-землеробів. Він є співавтором п’ятьох методичних рекомендацій та інструкцій з питань підвищення якості виробництва насіння та зернових культур, двох державних діючих стандартів.
Викладає курси «Технологія вирощування, зберігання та переробки продукції рослинництва», «Сучасні технології виробництва та переробки зернових і круп`яних культур».
Є членом ТК-5 з питань насінництва. Член редакційної колегії фахового журналу «Насінництво» та спеціальний кореспондент фахового журналу ВАК «Зерно і хліб».
Відзнаки: За значний внесок у розвиток галузі неодноразово нагороджений. Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України» (№5558 від 26 червня 2000 року). Зокрема, його удостоєно бронзової медалі ВДНГ СРСР (1985 р.), знаку «Золотий колос» Центрального Комітету ВЛКСМ (1985 р.), Срібного хреста козацької слави (2005 р.), Лицарського Хреста Заслуги ІV ступеня (2005 р.), Золотого хреста козацької слави (2005 р.), ордена «За корисну працю» (2006 р.), ордена «Дружба» (Німеччина, 2006 р.). Дипломант загальноукраїнського видавничого проекту «Україна аграрна» та дипломант загальноукраїнського проекту «Екологія та природні багатства України».
Старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції
E-mail: k136@ukr.net
Телефон: (044) 400-52-67, (044) 222-96-97
Посада: старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції
Контакти:
E-mail: k136@ukr.net
Тел./факс: (044) 400-52-67, (044) 222-96-97
Стаж науково-педагогічної роботи – з 2018 року по теперішній час.
ОСВІТА
Навчальний заклад, спеціальність
- Кременецьке медичне училище – фельдшер.
- Саратовський медичний інститут, військово-медичний факультет – лікувально-профілактична справа, військовий лікар.
- Європейський університет – бакалавр з менеджменту.
- Європейський університет – менеджмент організацій, менеджер-економіст, спеціалізація «Менеджмент в охороні здоров’я»
ДОДАТКОВА ОСВІТА
Навчальний заклад, спеціалізація
- 65-та Інтернатура медичного складу групи радянських військ у Німеччині – дезінфектологія і медичне забезпечення військової частини
- Харківська медична академія післядипломної освіти – дезінфекційна справа.
- Тернопільська медична академія – організація охорони здоров’я.
- Європейський коледж (Роттердам) – EN 16636 is the European Standard for the pestmanagement industry.
- Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку – аудитор (експерт) з сертифікації послуг боротьби з шкідниками.
ДОСВІД РОБОТИ
- Начальник медпункту в/ч пп 41516
- Начальник медслужби в/ч пп 44668
- Тернопільська міська клінічна лікарня №2, поліклінічне відділення, терапевтична дільниця №4
- Тернопільська міська клінічна лікарня №2, рентгенологічна служба
- Лінійна санітарно-епідеміологічна служба на Тернопільській лінійній дільниці Львівської залізниці, спеціальність – дезінфекційна справа
- Директор державного підприємства «Профілактична дезінфекція на Тернопільській лінійній дільниці Львівської залізниці»
- Лікар-дезінфекціоніст Тернопільської обласної санітарно-епідеміологічної станції
- Генеральний директор Тернопільського обласного комунального об’єднання «Профілактична дезінфекція», Лікар-дезінфекціоніст
- Перший заступник директора-головного лікаря Київського міського виробничого підприємства «Профілактична дезінфекція», Лікар-дезінфекціоніст
- Державна санітарно-епідеміологічна служба України
- Директор Державного підприємства «Науково-практичний центр дезінфектології та профілактичної медицини при державній санітарно-епідеміологічній службі України»
- Звільнений з роботи в зв’язку з виходом на пенсію за вислугою років
- Засновник Товариства з обмеженою відповідальністю ««Науково-практичний центр дезінфектології та профілактичної медицини»
- Голова комісії Пестконтрол та Пестменеджмент Міжнародної торгової палати України
- Організатор курсової підготовки («EN 16636 is the European Standard for the pest management industry»)
НАГОРОДИ
- Орден «За високий професіоналізм» (2009)
- Грамота Верховної ради України «За заслуги перед народом України» (2011)
- Грамоти Міністерства охорони здоров’я України (2005)
- Київської міської СЕС( 2010)
- Управління охорони здоров’я Тернопільської обласної адміністрації (2004)
- Тернопільської обласної ради (2004, 2005, 2009)
ВИНАХОДИ
- Авторське право на технічні умови «Здійснення дератизаційних заходів»
- Авторське право на технічні умови «Дезінфекційний засіб «Стрікс +»
Доцент кафедри
переробки сільськогосподарської продукції,
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
E-mail: glevas@ukr.net
Телефон: (044) 400-52-67
Google АкадеміяORCID
Посада: доцент кафедри переробки сільськогосподарської продукції
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат сільськогосподарських наук
Наукові ідентифікатори:
Google Академія
ORCID
Контакти:
E-mail: glevas@ukr.net
Тел./факс: (044) 400-52-67
Стаж науково-педагогічної роботи – з 2004 року по теперішній час.
У 1992 році закінчив Білоцерківський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Агрономія» (диплом УВ № 787024). Кандидат сільськогосподарських наук (ДК №005139 від 8 грудня 1999 року), вчене звання – доцент (12ДЦ №022249 від 12 лютого 2009).
Після закінчення БСХІ працював на посаді наукового співробітника Білоцерківської дослідно-селекційної станції Інституту цукрових буряків УААН. Навчався в аспірантурі при інституті цукрових буряків УААН (1993-1996 рр.). Після закінчення аспірантури працював старшим науковим співробітником Білоцерківської дослідно-селекційної станції Інституту цукрових буряків УААН (1991-2001 рр.).
Працював заступником голови правління – начальником управління насінництва асоціації «Буряководи України» (2002-2005 рр.).
З 2005 по 2006 роки доцент кафедри агротехнологій та екологічної безпеки інституту післядипломної освіти НУХТ.
Працював старшим науковим співробітником відділу рослинництва Української академії аграрних наук (2006-2008 рр.)
З 2008 по 2010 роки працював завідувачем кафедри агротехнологій та екологічної безпеки інституту післядипломної освіти НУХТ.
З 2010 року доцент кафедри генетики, селекції і насінництва Білоцерківського національного аграрного університету.
Напрям наукових досліджень: "Агробіологічні особливості та продуктивні властивості цукрових буряків залежно від технології підготовки та сортових особливостей насіння", "Умови реалізації потенціалу продуктивності гібридів цукрових буряків"
- Член спеціалізованої вченої ради К 27.821.04 у Білоцерківському НАУ.
- Член Всеукраїнського товариства генетиків і селекціонерів.
Напрям професійної діяльності – «Технологія зберігання і переробки продукції рослинництва», «Стандартизація і сертифікація продукції рослинництва», «Стандартизація та управління якістю продукції рослинництва», «Інспекторський нагляд та контроль в насінництві».
Автор і співавтор понад 80 публікацій, з них 60 наукових, у тому числі 17 у фахових виданнях, 3 у виданнях, що індексуються в світових наукометричних базах даних і системах (Scopus, Web of Science), і 20 – навчально-методичного характеру.
- Глеваський В.І. Взаємозв’язок між розміром насіння і продуктивністю буряків цукрових. Агробіологія: Зб. наук. праць БНАУ. Вип.1(131), Біла Церква. 2017. С. 112-117.
- Глеваський В.І., Рибак В.О. Продуктивність цукрових буряків залежно від сортових особливостей і погодних умов. Агробіологія. Збірник наукових праць. БНАУ. Вип.2(135), Біла Церква. 2017. С. 154-158.
- Глеваський В.І. Роль природного добору в сучасній селекції. Збірник наукових праць БНАУ. Біла Церква, 2017.
- Глеваський В.І. Агробіологічні особливості та продуктивні властивості цукрових буряків. LAP Lambert Academic Publishing. 2018. 74 с.
- В.І. Сидорчук, Глеваський, Гагін А.О., Синьогуб С.В. Сучасний погляд на перспективу використання природного добору в селекції рослин. Агробіологія. Збірник наукових праць. БНАУ. Вип.2(142), Біла Церква. 2018. С. 154-158.
- В.І. Глеваський В.І., Рибак В.О., Куянов В.В., Шаповаленко Р.М. Продуктивність коренеплодів цукрових буряків різних гібридів. Агробіологія. Збірник наукових праць. БНАУ. Вип.2(142), Біла Церква, 2019. С. 4-8.
- Z. D. Sych, S. M. Kubrak, K. I. Velyka, V. I. Hlevaskyi, I. M. Sydorova, L. A. Shubenko. Cluster analysis of morphological traits in cucumber hybrid varieties (Ukrainian Right-Bank Forest-Steppe area). Ukrainian Journal of Ecology, 2020 10(6), S 75-82.
- M.Lozinskyi, V.Hudzenko, M.Grabovskyi, T.Lozinska, Y.Fedoruk, V.Sabadyn, V.Hlevaskyi, N.Dubovyk. Evaluation of Thous and Kernel Weight Performance, Its Variability and Stability inPromising Winter Wheat (Triticum aestivum L.) Breeding Lines, 2021.
- В.І. Глеваський, М.В. Лозінський, Н.С. Дубовик, С.С. Шох. Практикум для практичних занять з дисципліни: «Технологія переробки та зберігання продукції рослинництва». Біла Церква, 2021. 184 с.
- М.В. Лозінський, В.І. Глеваський, О.М. Яковенко, Г.Л. Устинова. Практикум для практичних занять з дисципліни: «Основи бджільництва». Біла Церква, 2021. 165 с.
Старший викладач кафедри
переробки сільськогосподарської продукції
E-mail: p.gavlinskiyy@gmail.com
Телефон: (044) 400-52-67
Посада: cтарший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції
Контакти:
E-mail: p.gavlinskiyy@gmail.com
Тел./факс: (044) 400-52-67
- 1978-1979рр. – начальник Іванківської станції захисту рослин Київської області.
- 1979-1991рр. – старший агроном , головний агроном Управління захисту рослин Міністерства сільського господарства України.
- 1991-2003рр. – експерт, головний експерт по пестицидам (співпраця з компаніями такі як Зенека, БАСФ, Баер, Сингента та інші). Заступник генерального директора СП ЗАТ «Украгробізнес».
- 2003-2012рр. – заступник директора ТОВ «ФУМІКОМ».
- 2012р. – заступник директора ТОВ «Агріка Україна». Організація та проведення дезінсекції, дезінфекції, дератизації сільськогосподарської продукції та місць їх зберігання. Член Фітосанітарної Асоціації України (ФАУ).
- З 2021р. Старший викладач (за сумісництвом) Інституту післядипломної освіти – НУХТ.
- «Знак пошани» Міністерства сільського господарства та продовольства України 2012р..
- Подяка Прем`ер - Міністра України 2012р.
Співавтор брошур «Універсальний біоприлипач – ЕПАА-10», «Органічне землеробство».
Старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції
E-mail: n.lapai@i.ua
Телефон: (067) 587-11-38;
(050) 838-06-29
ЛАПАЙ НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
Посада: старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції
Контакти:
E-mail: n.lapai@i.ua
Тел./факс: (067) 587-11-38; (050) 838-06-29
Стаж педагогічної роботи: з 2007 року курси підвищення кваліфікації при Державній хлібній інспекції; в університеті з 2018 року по теперішній час.
Після закінчення університету працювала:
(1995-2000) Технік - лаборант на млинзаводі №4, елеватор №2, КОП «Київмлин».
(2000-2013) Хімік І категорії, згодом переведена на посаду провідного інженера відділу фізико-хімічних лабораторних досліджень в Державному центрі сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції.
(2013-2016) Начальник відділу фізико-хімічних лабораторних досліджень в ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції».
(2016-2020) Начальник випробувальної лабораторії в ДП « Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції».
(з 2020) Заступник директора в ТОВ «АГРОСЕРТ».
В 2005 році пройшла навчання по курсу спеціаліста-метролога та аудитора в системі якості ISO 17025, що дало можливість проводити навчання по підвищенню кваліфікації техніків - лаборантів, інспекторів, фахівців Державних інспекцій сільського господарства по визначенню якості зерна та насіння.
В 2010 році з допомогою Канадського проекту випущено атласи по зерновим культурам (якість зерна та його хвороби) та бур’янам, які по сьогоднішній день допомагають працювати фахівцям елеваторів з визначення якості зерна та насіння.
З 2019 року проводила тренінги та поліпшення навичок в лабораторній практиці для агропродовольчих спеціалістів в Східній Європі в рамках експертної місії «Ерасмус+». По теперішній час проводжу навчання та консультації фахівцям елеваторів, зернотрейдерам з визначення якості зерна та насіння.
За цей час було випущено:
Атлас бур’янів (2010р., м. Київ)
Атлас «Домішки та хвороби зернових культур» (2010р., м. Київ)
Спільні розробки підручника під патронатом «Ерасмус+, поліпшення навичок в лабораторній практиці для агропродовольчих спеціалістів в Східній Європі» (в розробці).
Відзнаки: «Знак пошани» за вагомий внесок в розвиток сільського господарства, успішне вирішення виробничих питань. Рішення колегії Мінагрополітики №365К.к від 0511.2009.
Напрям професійної діяльності: підвищення кваліфікації працівників підприємств АПК з первинної переробки та зберігання сільськогосподарської продукції за освітньо-професійними програмами, проведення семінарів та тренінгів за тематикою стосовно професійної діяльності керівників, професіоналів та фахівців підприємств.
Доцент кафедри
переробки сільськогосподарської продукції,
кандидат економічних наук, доцент
E-mail: iarynabulba@gmail.com
Телефон: (044) 400-52-67
ORCIDПЕЧКО ВОЛОДИМИР СЕРГІЙОВИЧ
Посада: доцент кафедри переробки сільськогосподарської продукції
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат економічних наук
Наукові ідентифікатори: ORCID
Контакти:
E-mail: iarynabulba@gmail.com
Тел./факс: (044) 400-52-67
Стаж науково-педагогічної роботи – з 2017 року по теперішній час.
Освіта:
2004-2009рр. — навчання у Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого (за спеціальністю «Правознавство», кваліфікація — магістр правознавства).
2007-2012рр. — навчання у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва (за спеціальністю «Облік і аудит», кваліфікація — спеціаліст з обліку та аудиту).
2017р. — науковий ступінь кандидата економічних наук — доктор філософії.
Кар'єра:
2009-2010рр. — ТОВ «Новий Сад».
2010-2011рр. — Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу Міністерства аграрної політики України.
2011-2015рр. — працював у Державній сільськогосподарській інспекції України при Кабінеті Міністрів України.
З 2016р. — голова Громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ».
З 2017р. — директор Українського інституту горіхоплідних культур.
З 2017 по теп. час — доцент Інституту післядипломної освіти Національного університету харчових технологій на кафедрі переробки сільськогосподарської продукції.
Напрям наукових досліджень: Економіка та управління підприємствами у сфері зберігання та переробки плодово-ягідних культур, винограду та виробництва вина.
Напрям професійної діяльності – підвищення кваліфікації працівників харчових та переробних підприємств за освітньо-професійними програмами, проведення семінарів та тренінгів за тематикою стосовно професійної діяльності керівників, професіоналів та фахівців підприємств.
Відзнаки, нагороди:
Почесна відзнака ІС НААН за рішенням Вченої ради ІС НААН наказ №4 від 28.05.2019р.
Диплом почесного доктора Інституту Садівництва НААН наказ №3 від 28.05.2019р.
Подяка Прем’єр-Міністра України з нагоди Дня Незалежності України наказ №22219 від 13.08.2020р.
Почесна грамота президії Національної академії аграрних наук України наказ №19 від 29.12.2020р.
Подяка Міністерства освіти і науки України наказ № 173-к від 22.04.2021р.
Грамота Верховної Ради України наказ №687-к від 16.08.2021р.
Грамота Головнокомандувача Збройних Сил України наказ №74 від 13.01.2023 р.
Автор і співавтор близько 30 публікацій, включаючи статті, опубліковані в наукових журналах, що входять до реферативної бази наукових публікацій Web of Science та Scopus.
V.Pechko; V. Kostenko; O. Ivanova. Impact of mycorrhizal fungi on walnuts and grapes resistance to pathogens in Ukrainian orchards. Ukrainian Journal of Ecology. 8(1), 2018 P. 533-541.
Печко В.С. Глобалізаційні феномени сучасних ринків продовольства в умовах пандемії COVID–19: вплив на виноробську галузь України. Modern Scientific Researches. 2021. № 18. Ч. 2. (IndexCopernicus, GoogleScholar). С. 78–86.
Печко В.С. Глобалізаційні тренди розвитку АПК України в умовах євроінтеграції та їх вплив на виноградарсько–виноробний комплекс. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія «Міжнародні економічні відносини та світове господарство». 2022. Вип. 43. (IndexCopernicus, GoogleScholar) С. 123–127.
Печко В.С. Категорії «стратегія», «управління» і «стратегічне управління» як основа системи знань про управління організаціями. Ефективна економіка. 2023. Вип. 6. (IndexCopernicus, WorldCat, GoogleScholar).
Печко В.С. Школа кількісного економіко-математичного підходу в системі забезпечення ефективності управлінської діяльності підприємства. Інвестиції: практика та досвід. 2023. № 16. С. 85–89. (IndexCopernicus, GoogleScholar) С. 85–89.
Печко В.С. Impact of the COVID–19 pandemic on wine production and consumption trends. Sustainable Development Trends and Challenges under COVID–19. Book of Abstracts of the 2nd International Multidisciplinary Conference for Young Researchers, Sumy State University, 29 November. Czech University of Life Sciences Prague (ISBN: 978–80–213–3158–7) Monday-Tuesday, November 29-30, 2021 Sumy, Ukraine p. 41.
Печко В.С. Глобальні тренди споживання та розвитку ринку вина. Innovations and prospects of world science. Book of Abstracts of the 5 th International scientific and practical conference (December 29–31, 2021). Perfect Publishing, Vancouver, Canada. 2021. р. 970–973.
Печко В.С. Ключові проблеми розвитку галузі виноградарства в Україні. Актуальні проблеми сучасного бізнесу: обліково–фінансовий та управлінський аспекти: матер. IV Міжнар. Наук.-практ. інтернет-конференції, 22–23 березня 2022 р. Ч.1. Львів: ЛНУП, 2022. С. 58–60.
Печко В.С. Глобалізаційні феномени економічного простору: переваги та недоліки. Eurasian scientific discussions: proceedings of the 8th International scientific and practical conference. Barca Academy Publishing. Barcelona, Spain. 2022. Pp. 261–265.
Печко В.С. Перспективи сталого розвитку українського виноградарства. Механізми забезпечення сталого розвитку економіки: проблеми, перспективи, міжнародний досвід: матеріали ІІІ Міжнар. наук.–практ. інтернет–конф., 10 листопада 2022 р. / Держ. біотехнологічний ун–т. Харків, 2022. С. 429–431.
Печко В.С. Theoretical Concepts And Features of Economic Globalization. Humanity is reshaping itself. Let’s think beyond the Present: International Symposium Experience. Knowledge. Contemporary Challenges, December 15th –16th, 2022, Romania, “ARTIFEX” University of Bucharest, Pp. 133–139.
Печко В.С. Галузь виноградарства та виноробства України: проблеми розвитку на шляху до євроінтеграції. Актуальні проблеми сучасного бізнесу: обліково–фінансовий та управлінський аспекти: мат. V Міжнар. Наук.-практ. інтернет–конференції, 22–23 бер. 2023 р. Ч. 1. Львів: ЛНУП, 2023 С. 89–90.
Печко В.С. The place of the viticulture and winemaking complex in the ukrainian agro-industrial complex. Management of Public Policies: National Selfishness vs. Planetary Responsibility: International Symposium Experience. Knowledge. Contemporary Challenges, May 18th –19th, 2023, Romania, “ARTIFEX” University of Bucharest.
Старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції
E-mail: mbv2412@gmail.com
Телефон: (044) 400-52-67, (097) 337-95-78
Google АкадеміяПосада: старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції
E-mail: mbv2412@gmail.com
Тел./факс: (044) 400-52-67, (097) 337-95-78
ОСВІТА
- 2020 - Торгово-промислова Палата України, тренер по підготовці бізнесу до перевірок.
- 2019 - Інститут післядипломної освіти Національного університету харчових технологій, м.Київ, внутрішній аудитор систем безпечності харчових продуктів.
- 1999-2004 - Львівський державний фінансово-економічний інститут, фінанси.
- 1993-1996 - СПТУ №27, м. Львів, кухар 5-го розряду (Диплом з відзнакою).
ДОСВІД РОБОТИ
Період | Посада | Компанія | Місто |
10.2018 –теперішній час | Спікер, викладач тренінгів та семінарів по впровадженню системи НАССР в ресторанах | PROFI CLUB | Київ, Україна (заходи по всій Україні) |
08.2017 –теперішній час | Директор | Громадської організації «Ресторанна гільдія» | Київ, Україна |
06.2019 – 12.2019 | Керівник проекту «Навчання та допомога у працевлаштуванні студентівнавчальних закладів у сферіготельно-ресторанного бізнесу» | Громадської організації «Ресторанна гільдія»за підтримки Київської обласної державної адміністрації | Київська область |
10.2018 - 10.2019 | Шеф-кухар / Консалтинг | Ресторан "Lokalist" / "LEO club» | Київ, Україна |
09.2018 - 10.2018 | Шеф-кухар готелю | Готель «11 Mirrors» | Київ, Україна |
12.2013 - 09.2018 | Шеф-кухар ресторану | Ресторан "ParkKitchen" в готелі "Hilton 5 * | Київ, Україна |
09.2012 – 12.2013 | Креативний шеф-кухар / Консалтинг | ресторани Mediterraneo, Шарм, 4ever2gether, ресторан-клуб Savanna, ресторан MERIDIAN | Київ, Україна Баку, Азербайджан |
04.2012 – 09.2012 | Зам. шеф-кухаря готелю | Готель "Alfavito" | Київ, Україна |
11.2010 – 04.2012 | Особистий шеф-кухар | Київ, Україна | |
06.2009 – 10.2010 | Шеф-кухар ресторану | Ресторан "Commeilfaut" в готелі "Intercontinental 5* | Київ, Україна |
05.2007 – 06.2009 | Бренд-шеф, Шеф-кухар | Ресторани «LAVINIA», ”Strada del Vino”, «Whiskeybar «SINGLE» | Київ, Україна |
01.2005 – 05.2007 | Зам. шеф-кухаря ресторану | Ресторан "Mille Miglia" в готелі "Radisson SAS hotel 4*+" | Київ, Україна |
02.2004 – 12.2005 | Шеф-кухар ресторану | Ресторан «Барон Мюнхгаузен» | Київ, Україна |
04.2003 - 12.2003 | Шеф-кухар ресторану | Ресторан «Таверна Еллада" | Донецьк, Україна |
12.1996 – 04.2003 | в.о. шеф-кухаря,старший кухар, кухар ресторану | Ресторан «LE JARDIN» при РК "RIVER PALACE" | Київ, Україна |
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
- Співзасновник проекту здорового харчування «Healthy HUB» для людей з харчовою алергією
- Багаторазовийу часник телевізійних кулінарних і ресторанних проектів
- Спікервсеукраїнськихфорумівресторанно-готельноїсфери
- Розробник рецептур (360шт) для мобільного додатка для здорового харчування
- Учасник руху «SLOW FOOD»
- Маю досвід організацізації та проведення прийомів на державному рівні (Євро-2012, Bundespresseball, візитГілларі Клінтон, Хав'єра Солана і т.д.)
- Маю досвід проведення майстер-класів, лекцій («Школа Ектора Браво», «Академія успішних кухарів», Національний Університет Харчових технологій, PROFI CLUB).
- Веду активний і здоровий спосіб життя. Не маю шкідливих звичок.
- Люблю подорожувати, захоплююсь фотографією.
- Водійські правакатегорії B
ДОДАТКОВІ НАВИКИ
- Досвід відкриття ресторанів «з нуля», а також консалтинг кафе, ресторанів і виробничих підприємств.
- Виконання обов'язків менеджера – організація заходів (в т.ч. VIP-рівня), аналітика продажів, участь в розробці стратегії ресторану і рекламних кампаній, ведення переговорів.
- Робота з комп'ютерними програмами (R-Kipper, Opera PMS, MicrosoftOffice, 1C), а також складаннятехнологічних карт і розрахунку собівартості
- Знання англійської мови.
- Знання слов'янської, французької, італійської та європейської кухонь.
- Організація та контроль кейтерінгового обслуговування.
- Розробка дизайну упаковок продукції.
- Допомога в розробці дизайну Інтернет-сторінки ресторану швидкого харчування.
ПРОЙДЕНІ МАЙСТЕР-КЛАСИ:
- «Управління рестораном»
- «Медіаграмотність: особистий медіапростір»
- «Ресторан в цифрах»
- «Матеріальна і нематеріальна мотивація персоналу»
- «Ніколи гостю не кажи НІ»
- «YES I Can»
- «Особливості використання екзотичних продуктів – компанія AgroFoods
- «Нові тенденції у використанні заморожених овочів і фруктів» - компанія Bonduelle
- «Особливості виробництва, переробки та використання молочних продуктів» - компанія Elvira
- «Робота з шоколадом і карамеллю» - компанія DGF (майстер-класи Бруно Pastorelli, Патрік Kazula)
ПРАЦЮВАВ З ТАКИМИ КУХАРЯМИ:
John Fini (ірландська кухня), Paul Flawel (ірландська кухня), Olivier Lemaire (французька, висока кухня), Andzey Lejmann (польська кухня), Harald Fitzek (німецька кухня), Franco Betoni (італійська кухня), Frederic Gardette (французька кухня), David Gulaz (Шеф-кухар школи "Ritz Escoffier" при готелі "Ritz"), Nicolaos Lekkas (грецька і світова кухні), Hector Jimenes Bravo (світова кухня).
Доцент кафедри
переробки сільськогосподарської продукції,
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Телефон: (044) 400-52-67
Google АкадеміяКАМІНСЬКА ОЛЕНА ВАСИЛІВНА
Посада: доцент кафедри переробки сільськогосподарської продукції
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат сільськогосподарських наук
Наукові ідентифікатори:
Google Академія
Контакти:
Тел./факс: (044) 400-52-67
Стаж науково-педагогічної роботи:
2020р. — Захист дисертації на тему: Токсиногенні мікроміцети роду Fusarium, біологічне обґрунтування заходів обмеження накопичення їх вторинних метаболітів у пшениці озимій та кукурудзі в Правобережному Лісостепу України
01.08.2008 – 01.06.2009 ‒ завідувачка сектору мікологічних досліджень та визначення нітрозамінів, головний спеціаліст, лікар ветмедицини – токсиколог хіміко-токсикологічного відділу Державного науково-дослідного інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ);
01.06.2009 – 15.09.2014 ‒ завідувачка лабораторії Elisa-тест та визначення мікотоксинів науково-дослідного хіміко-токсикологічного відділу, головний спеціаліст, лікар ветмедицини – токсиколог (ДНДІЛДВСЕ);
15.09.2014 – 19.03.2018 – завідувачка лабораторії, молодший науковий співробітник, лікар ветеринарної медицини – токсиколог лабораторії Elisa-test та визначення мікотоксинів науково-дослідного хіміко-токсикологічного відділу (ДНДІЛДВСЕ);
З 19.03.2018 - 02.2024 – завідувачка науково-дослідного хіміко-токсикологічного відділу (ДНДІЛДВСЕ). Напрям професійної діяльності – організація та проведення досліджень, інтерпретація результатів досліджень на вміст пестицидів, ветеринарних препаратів, мікотоксинів, важких металів та мікроелементів, показників якості сировини, продукції рослинного та тваринного походження; ведення документації системи якості досліджень відповідно ДСТУ ISO 17025: 2017; розробка і валідація методів досліджень показників якості і безпечності (імуноферментного аналізу, високоефективної рідинної хроматографії, атомно-абсорбційної спектрометрії, газової хроматографії, рідинної масспектрометрії, фізико-хімічних методів) відповідно до регламентів ЄС; апробація нового обладнання, тест-систем; організація і проведення програми перевірки кваліфікації (міжлабораторних порівняльних досліджень) відповідно до ISO 17043; підвищення кваліфікації працівників щодо методів досліджень валідації методик досліджень показників якості і безпечності (ветеринарних препаратів, токсикантів і мікотоксинів); розробка документації системи якості відповідно до ISO 17025; проведення науково-дослідної роботи, написання статей, участь у конференціях і нарадах.
З 02.2024 – головний спеціаліст відділу обліку операторів ринку, ведення реєстрів управління державного контролю та обліку операторів ринку Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини в Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби).
У 2021 році прийнята на посаду старшого викладача кафедри переробки сільськогосподарської продукції ІПДО НУХТ.
У 2024 році переведена на посаду доцента кафедри переробки сільськогосподарської продукції ІПДО НУХТ.
Напрям наукових досліджень: Вдосконалення методів визначення мікотоксинів та заходів обмеження накопичення мікотоксинів в зерні пшениці і кукурудзи. Тема дослідження: «Токсиногенні мікроміцети роду Fusarium, біологічне обґрунтування заходів обмеження накопичення їх вторинних метаболітів у пшениці озимій та кукурудзі в Правобережному Лісостепу України». Дослідження проводились на базі Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. За результатами досліджень опубліковано дві статті у наукових фахових виданнях.
Автор і співавтор більше 15 публікацій, з них 10 у фахових виданнях, і 8 – навчально-методичного характеру.
Пріщенко О.В. (Камінська О.В.), Ю. М. Новожицька, О. В. Балагура. Які ж грибкові інфекції найчастіше зустрічаються на озимій пшениці в зоні Правобережного Лісостепу України. Зерно і хліб. 2011. Вип. 2. С. 66-67.
Пріщенко О.В. (Камінська О.В.). Токсиногенні властивості грибів роду Fusarium за ураження зерна пшениці озимої. Карантин та захист рослин. Зерно і хліб. 2013. 5. С. 4-5.
Пріщенко О.В. (Камінська О.В.) Порівняємо різні методики визначення мікогенної токсичності зерна і кормів. Зерно і хліб. 2014. 2. С.
Пріщенко О.В. (Камінська О.В.), Новожицька Ю.М. Порівняльна характеристика сучасних методів визначення мікотоксинів. Бюлетень Ветеринарна біотехнологія. 2014. Вип. 25. С.
Камінська О.В., Марченко Т. В., Шевченко Л. В., Кирик М. М. Сезонна динаміка накопичення мікотоксинів в зерні кукурудзи. Біоресурси і природокористування. 2020. Т.11, № 1–2. https://doi.org/10.31548/bio2019.01.004
Камінська О.В., Марченко Т. В., Євтушенко Т. В. Аналіз стану і небезпеки забруднення зерна кукурудзи дезоксиніваленолом протягом 2014-2017 років. Бюлетень Ветеринарна біотехнологія. 2018. Вип. 32 (2). С. 208-214.
Руда М.Є., Васянович О.М., Сапейко В.П., Левченко З.А., Камінська О.В. Випадок фузарієтоксикоза у свиней. Бюлетень Ветеринарна біотехнологія. Випуск 35/2019.
О.В. Байєр, О.В. Камінська, Л.В. Шевченко, В.М. Михальська, О.М. Ступак, О.В. Бондарець, Ю.В. Доброжан. Розробка та оцінка придатності методу визначення вмісту кокцидіостатиків у яйцях за допомогою надефективної рідинної хроматографії – тандемної мас-спектрометрії (РХ-MС/MС). Методы и объекты химического анализа, Т 14 (1).
Камінська О.В., Марченко Т.В., Пількевич Н.Я., Куприч О.М., Шевченко Л.В. Контамінація афлатоксинами арахісу та продуктів його переробки. Бюлетень Ветеринарна біотехнологія, 01.2020. DOI: 31073/vet_biotech36-07
Камінська О.В., Марченко Т.В., Шевченко Л.В., Кирик М. М. Сезонна динаміка накопичення мікотоксинів в зерні кукурудзи. Біоресурси і природокористування. 2020. Т.11, № 1–2. https://doi.org/10.31548/bio2019.01.004
Шуляк С.В., Камінська О.В., Шевченко Л.В. Вплив різних концентрацій колоїдного срібла на хімічний склад м’яса перепелів. Сучасне птахівництво, 2020.
Shulyak, L.V. Shevchenko, V. M. Mykhalska, O. V. Kaminska, O. Gaidei, V. Kovalenko, Y. Balatskyi,M. Кryvenok, S. Boyarchuk. Quality and safety of tap water in selected Ukrainian regions. May 2021, Ukrainian Journal of Ecology Follow journal. DOI: 10.15421/2021_111.
Камінська О.В. Токсиногенні мікроміцети роду Fusarium, біологічне обґрунтування заходів обмеження накопичення їх вторинних метаболітів у пшениці озимій та кукурудзі в Правобережному Лісостепу України [Текст] : автореф. дис. канд. с.-г. наук : 06.01.11 / Камінська Олена Василівна; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. Київ, 2020. 28 с. : рис., табл.
Навчальний посібник:
Левченко В.І., Розумнюк А.В., Новожицька Ю.М., Куцан О.Т., Омельчун Ю.А., Пріщенко О.В. (Камінська О.В.), Іванова О.В., Дяченко С.В. Лабораторна ветеринарна токсикологія. Біла Церква. 2012. 216 с.
Методичні вказівки:
О.В. Камінська, Т.В. Марченко. Методичні рекомендації "Визначення патуліну в соках та пюре методом високоефективної рідинної хроматографії". Київ, ДНДІЛДВСЕ, 2019.
Камінська О.В., Марченко Т. В., Третьякова І. В. Визначення афлатоксинів В1, В2, G1, G2, зеараленону, деоксиніваленолу, Т-2 токсину, охратоксину А, патуліну в зерні, продукції із зерна, кормах методом тонкошарової хроматографії: Методичні рекомендації. Київ: ДНДІЛДВСЕ. 2019. 28 с.
Ю.М. Новожицька, О.В. Камінська, Т.В. Марченко, Ю.В. Фесенко. Методичні рекомендації. Визначення гістаміну в рибі та рибній продукції методом високоефективної рідинної хроматографії. Київ, ДНДІЛДВСЕ, 2019.
Камінська О.В., Марченко Т.В., Пількевич Н.Я., Куприч О.М. Методичні рекомендації. Лабораторна діагностика кандидамікозу. Київ, ДНДІЛДВСЕ, 2019.
Старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції,
кандидат ветеринарних наук
E-mail: elenaoli@ukr.net
Телефон: (044) 400-52-67
Посада: старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції
Контакти:
E-mail: elenaoli@ukr.net
Тел./факс: (044) 400-52-67
Стаж науково-педагогічної роботи – з 2015 року по теперішній час.
У 2007 році закінчила Національний аграрний університет, спеціальність «Ветеринарна медицина».
У 2018 році здобула науковий ступінь кандидата ветеринарних наук.
Досвід роботи:
- 2006 – фельдшер ветеринарної медицини ПСП «Сокільча».
- 2007 – провідний лікар паразитологічного відділу Київської обласної державної лабораторії ветеринарної медицини.
- 2007 – завідуюча паразитологічного відділу Київської обласної державної лабораторії ветеринарної медицини.
- 2008-2010 – завідуюча хіміко-токсикологічного відділу Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини в Київській області.
- 2010 – в.о. завідуючої патоморфологічного відділу Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини в Київській області.
- 2010-2011 – провідний лікар-іхтіопатолог Іхтіопатологічної лабораторії.
- 2011-2015 – завідувач епізоотологічного відділу з паразитологією Іхтіопатологічної лабораторії.
- з 2015 по теп. час – директор Іхтіопатологічної лабораторії.
- з 2015 по теп. час – старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції ІПДО НУХТ (за сумісництвом).
Брала участь у тренінгу «Оцінка ризиків»; стажуванні «Сучасні методи діагностики паразитарних захворювань»; тренінгу «Лабораторний контроль безпеки харчових рибних продуктів»; стажуванні «Актуальні питання діагностики, боротьби та профілактики захворювань риб»; навчанні «ISO/IEC 17025 Estimation of uncertainty of measurement. Practical application at tests measurements of food stuff parameters». Брала участь у роботі FAO із впровадження системи НАССР у галузі рибництва.
Напрям професійної діяльності – проведення навчання і підвищення кваліфікації головних рибоводів, начальників виробничих відділів, спеціалістів підприємств по вирощуванню товарної риби усіх форм власності, керівників рибницьких господарств.
Напрям наукових досліджень: захворювання риби різної етіології, епізоотична ситуація щодо інфекційних та інвазійних хвороб риби.
Відзнаки: Почесна грамота Державного комітету ветеринарної медицини України, подяки та почесні грамоти Державного агентства рибного господарства України.
Автор та співавтор 12 статей у фахових наукових виданнях і 2 патентів.
Старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції
E-mail: olegv@meta.ua
Телефон: (044) 400-52-67
ORCIDПосада: старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції
E-mail: olegv@meta.ua
Тел./факс: (044) 400-52-67
Стаж науково-педагогічної роботи – 1982-1994, з 2008 року по теперішній час.
У 1982 році закінчив з відзнакою Українську ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарську академію (УСГА) за спеціальністю "Механізація сільського господарства", кваліфікацією "Інженер-механік сільського господарства" (диплом ИВ-1 № 211251).
Після закінчення УСГА працював:
- (1982-1984) інженер-стажер в УСГА.
- (1984-1987) аспірантура в УСГА.
- (1987-1994) асистент кафедри сільськогосподарських машин (НАУ).
- (1992-2002) інженер - менеджер у представництві компанії «Hilleshog International AB», Швеція, (SINGENTA, Швейцарія).
- (2002-2007) менеджер компаніі з фрацузськими інвестиціями «Семтек Індустрі».
- (2007-2008) головний спеціаліст-агроном «Держнасінінспекції» України.
- З 2008 по теперешній час - старший викладач НУБІПУ.
На посаді старшого викладача кафедри переробки сільськогосподарської продукції ІПДО НУХТ працює з 2021 року.
Експерт-дорадник з 2009 року.
Напрям професійної діяльності – підвищення кваліфікації працівників підприємств АПК з первинної переробки, виробництва та зберігання сільськогосподарської продукції за освітньо-професійними програмами, проведення семінарів та тренінгів за тематикою стосовно професійної діяльності керівників, професіоналів та фахівців підприємств.
Напрям наукових досліджень: Поліпшення вітчизняної сировинної бази харчової та переробної промисловості шляхом розроблення і впровадження прогресивних аграрних технологій та заходів екологічного контролю.
Підвищення кваліфікації: Свідоцтво №12СПК511767, КНУВС, 27.06.2008. Свідоцтво №12СПК555354, НУХТ, 12.08.2011. Свідоцтво №12СПК857771, НУБІП, 12.10.2012. Свідоцтво №12СПК864271, НУБІП, 28.09.2012. Свідоцтво експерта дорадника №145,ІН2218715877, від 24.11.2009. Свідоцтво АБ №02070938/00598-18 НУХТ 30.03.2018, (2018) «Технологія вирощування, зберігання та переробки продукції рослинництва», св. АБ №02070938/00598-18 НУХТ 30.03.2018, (2019) «Нові завдання освіти у вимірі сучасних інтеграційних процесів», св. № СС00493706.008872-19 НУБіПУ, 22.03.2019, (2020) «Науково-методичні засади технічного забезпечення новітніх технологій у рослинництві», св. №077 ННЦ «ІМЕСГ», 20.03.2020. «Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків». Посвідчення №14/21 від 04.06.2021.
Автор та співавтор більш ніж 40 наукових публікацій, у тому числі 1 посібника, 6 монографій, статті у наукових фахових виданнях 25, має 5 патентів України на винахід та корисну модель:
- Oleg Vechera, Marina Tereshchuk,Viacheslav Chuba, Nataliya Tsyvenkova, Investigation Of Aerobic Solid Fraction Fermentation Process Parameters For Organic Material.// ENGINEERING FOR RURAL DEVELOPMENT, Jelgava, 20.-22.05.2020., -P.1450-1455. (Scopus). Aniskevich L., Vechera O. Modern System Analysis of Conductive Properties of Soil. // TEKA. An International Quarterly Journal on Motorization, Vehicle Operation, Energy Efficiency and Mechanical Engineering. Lublin-Rzeszow. 2018. Vol. 18. No 2, –P.165-172.
- Вечера О.М. Покращення продуктивності бункера протруювача насіння. Machinery & Energetics. Journal of Rural Production Research. Kyiv. Ukraine. 2020, Vol. 11, No 4, c.87-91.
- П. С. Попик, Л. Л. Роговський, О. М. Вечера, О. Г. Поліщук, Ефективність способів відновлення деталей плунжерних пар паливних насосів дизельних двигунів сільськогосподарської техніки, Machinery & Energetics. Journal of Rural Production Research. Kyiv. Ukraine. 2019, Vol. 10, No 2, -P.115-120.
- Вечера О.М. Покращення якості роботи бункера-дозатора протруювача насіння. Journal of Rural Production Research. Kyiv. Ukraine. 2019, Vol. 10, No 3, -P.115-122.
- Навігаціні системи в технологіях точного землеробства. О.М. Вечера, І.Л. Роговський, С.І. Пастушенко - Науковий вісник НУБіПУ. 2018, Вип. 296, c.133-138. О. М. Вечера,
- Покращення роботи бункера-дозатора насіння сільськогоспо-дарських культур. Науковий вісник НУБіП України. Серія: Техніка та енергетика АПК 2017. Вип. 262. с.167-175.
- Тітова Л. Л., Надточій О. В., Вечера О. М., Роговський І.Л. Методологія діагностування двигунів машин для лісотехнічних робіт. Київ. НУБіП України. 2019. 402 с.
- Ребенко В. І., Вечера О. М., Роговський І. Л. Методологічні основи оптимізації системи машин птахівництва. Київ. НУБіП України. 2019. 238 с.
- Матухно Н. В., Вечера О. М., Роговський І. Л. Механіко-технологічні передумови синтезу конструкцій зернозбиральних комбайнів. Київ. НУБіП України. 2019. 386 с.
- Методичні вказівки «Системи технологій: сільськогосподарські машини» / Теслюк В.В., Смолінський С.В., Броварець О.О., Онищенко В.Б., Вечера О.М., Гуменюк Ю.О., Ямков О.В. - Київ 2014, с. 50.
- Методичні вказівки «Технологія виробництва продукції рослинництва» / Теслюк В.В., Смолінський С.В., Броварець О.О., Онищенко В.Б., Гуменюк Ю.О., Ямков О.В., Вечера О.М. - Київ 2014, с. 42.
- Методичні вказівки «Система «Машина-біосередовище» / Дубровін В.О., Теслюк В.В., Онищенко В.Б., Барановський В.М., Броварець О.О., Гуменюк Ю.О., Вечера О.М. - Київ 2014, с. 58.
- Посібник. «Інформаційні системи і технології»: / О.О. Броварець, Д.Г. Войтюк, В.В. Теслюк, О.М. Вечера, О.А. Дьомін. - Ніжин: Видавець «Лисенко», 2014. – 610 с. (Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист № 1/11-6135 від 25.04.2014 р.)).
Доцент кафедри
переробки сільськогосподарської продукції,
кандидат економічних наук, доцент
E-mail: zastavnuy.y.b@gmail.com
Телефон: (044) 400-52-67
ЗАСТАВНИЙ ЮРІЙ БОГДАНОВИЧ
Посада: доцент кафедри переробки сільськогосподарської продукції
Вчене звання: доцент
Науковий ступінь: кандидат економічних наук
Контакти:
E-mail: zastavnuy.y.b@gmail.com
Тел./факс: (044) 400-52-67
Освіта
Середня-технічна:
у 1988 році закінчив Бережанський технікум механізації та електрифікації сільського господарства, спеціальність – механізація сільського господарства, кваліфікація – технік-механік.
Вища:
у 2001 році закінчив Тернопільську академію народного господарства, спеціальність – економіка підприємства, кваліфікація – економіст;
у 2015 році закінчив Тернопільський національний економічний університет, спеціальність – державна служба, кваліфікація – магістр з державної служби.
Посвідчення про вільне володіння державною мовою від 14.09.2017 №609.
Додатково тренінги і курси:
Пройшов курс підвищення кваліфікації у сфері європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва України. Курс жорсткої риторики.
Кар'єра:
08.05.2020 – по теперішній час директор ДП “Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції”
2018 (листопад) – 05.05.2020 підприємницька діяльність
03.01.2017 по 19.02.2018 заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру
03.12. 2014 – 30.12.2016 перший заступник Голови Державної інспекції сільського господарства України, м. Київ
22.04.2015 – 19.02.2018 голова комісії з ліквідації Державної інспекції сільського господарства України, м. Київ
06.2014 – 12.2014 директор департаменту контролю якості сільськогосподарської продукції та насіння Державної інспекції сільського господарства України, м. Київ
04.2014 – 06.2014 директор Департаменту контролю умов зберігання, обігу та декларування сільськогосподарської продукції Державної інспекції сільського господарства України, м. Київ
07.2012 – 04.2014 заступник начальника, перший заступник державної інспекції сільського господарства в Тернопільській області, м. Тернопіль
01.2012 – 07.2012 в. о. начальника Державної інспекції сільського господарства в Тернопільській області, м. Тернопіль
12.2010 – 01.2012 начальник Тернопільської обласної державної хлібної інспекції, м. Тернопіль
08.2009 – 12.2010 заступник голови правління ВАТ "Теребовлянській КХП", смт Дружба, Теребовлянський район, Тернопільська область
08.2005 – 08.2009 головний інженер, завідувач цеху виробництва комбікормів № 2 ВАТ "Птахофабрика Тернопільська", смт Дружба, Теребовлянський район, Тернопільська область
07.1991 – 08.2005 інженер-механік комбікормового цеху, провідний інженер-механік, старший майстер дільниці № 2 ВАТ "Теребовлянський комбінат хлібопродуктів", смт Дружба, Теребовлянський район, Тернопільська область
02.1991 – 06.1991 електрокарник складу № 2 об'єднання по торгівлі продовольчими товарами Теребовлянського РайПо, м. Теребовля, Тернопільська область
12.1988 – 11.1990 служба в лавах збройних сил СРСР
09.1988 – 12.1988 комірник складу продтоварів об'єднання по торгівлі продовольчими товарами Теребовлянського РайПо, м. Теребовля, Тернопільська область
06.1987 – 10.1987 тракторист мехзагону Теребовлянської "Сільгоспхімії", м. Теребовля, Тернопільська область
Наукові публікації:
УДК 351:63(477). В.А. Голян, д.е.н., професор, директор, Громадська організація «Європейський аналітичний центр», м. Київ; Ю.Б. Заставний, аспірант, Луцький національний технічний університет. Фінансово-економічне регулювання сільськогосподарського виробництва: пріоритети та інструменти.
УДК 330.332. В.А. Голян, д.е.н., професор, директор, Громадська організація «Європейський аналітичний центр», м. Київ; Ю.Б. Заставний, аспірант, Луцький національний технічний університет. Фінансово-економічна підтримка сільського господарства: специфіка органічних виробництв.
УДК 543.3:543.064. Ю.Б. Заставний, аспірант Луцький національний технічний університет. Органічне сільськогосподарське виробництво: інституціональні засади формування системи фінансово-економічного регулювання.
Професор кафедри
переробки сільськогосподарської продукції,
доктор сільськогосподарських наук, с.н.с.
E-mail: radasgp@ukr.net
Телефон: (044) 400-52-67
КОЧМАРСЬКИЙ ВАЛЕНТИН СЕРГІЙОВИЧ
Посада: професор кафедри переробки сільськогосподарської продукції
Вчене звання: старший науковий співробітник
Науковий ступінь: доктор сільськогосподарських наук
Контакти:
E-mail: radasgp@ukr.net
Тел./факс: (044) 400-52-67
Місце народження. Народився 22 травня 1964 р. в с. Івча Літинського р-ну Вінницької області.
Освіта. У 1986 р. закінчив Білоцерківський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Агрономія» і здобув кваліфікацію вчений агроном.
Кандидат сільськогосподарських наук з 2005 року. Дисертацію на тему: «Посівні якості та врожайні властивості насіння озимої пшениці залежно від застосування пестицидів і ріст регуляторів в умовах Правобережного Лісостепу України» захистив 20 жовтня 2004 р. у спеціалізованій вченій раді Д 41.363.01 Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення УААН за спеціальністю 06.01.14 – насінництво (диплом кандидата наук ДК № 027598 від 09 лютого 2005 року).
Доктор сільськогосподарських наук з 2013 року (диплом доктора сільськогосподарських наук ДД № 002777 від 21 листопада 2013 року). Дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук на тему: «Створення вихідного матеріалу та сортів пшениці м’якої озимої на підвищену адаптивність для Лісостепу України» за спеціальністю 06.01.05 – селекція і насінництво захистив 07.06.2013 року у спеціалізованій вченої раді Д 08.353.01 ДУ «Інститут сільського господарства степової зони» НААН України.
Старший науковий співробітник за рішенням Вищої атестаційної комісії України від 23 лютого 2011 року, протокол № 29-09/2 (Атестат старшого наукового співробітника АС 007884) зі спеціальності «Селекція і насінництво».
Стаж науково-педагогічної роботи становить 15 років.
Кар’єра. Від 1988 працював у Миронівському інституті пшениці НААНУ (с. Центральне Миронівського р-ну Київської обл.): 2000–2009 – директор, від 2009 – в. о. дир. дослід. господарства «Еліта», водночас від 2009 – директор Інституту та завідувач відділу селекції зернових культур.
З 1 червня 2011 року працює на посаді старшого викладача, з 3 лютого 2014 року на посаді доцента, а з 10 січня 2022 року по теперішній час на посаді професора кафедри переробки сільськогосподарської продукції Інституту післядипломної освіти Національного університету харчових технологій України.
В Інституті післядипломної освіти НУХТ працює з 2011 року як запрошений сумісник на погодинній основі, з 2023 – на посаді доцента, а з 2024 року – на посаді професора кафедри переробки сільськогосподарської продукції.
Наукові дослідження. Наукова діяльність Кочмарського В. С. пов’язана з селекцією, насінництвом та технологіями вирощування зернових культур. Він є відповідальним виконавцем наукового завдання другого рівня в рамках програми наукового дослідження Національної академії аграрних наук України на 2021–2025 рр.: «Створення сортів зернових, круп’яних, зернобобових культур з комплексною стійкістю до стресових факторів середовища, підвищеною якістю врожаю» (зернові, круп’яні, зернобобові культури).
Основні навчальні дисципліни. Сучасні технології та обладнання зберігання та переробки зерна та насіннєвого матеріалу; Сучасні технології та обладнання для зберігання і переробки рослинної продукції. Сучасні технології та обладнання виробництва, післязбиральної переробки та зберігання зернових та олійних культур.
Підготував 3 аспірантів.
Основні праці. Загальна кількість опублікованих праць – 232, з них з них 8 монографій та 3 підручника у співавторстві; 60 статей у наукових фахових виданнях України, 1 – у виданні, що входять до наукометричних баз даних Web of Science Core Collection, 6 – у зарубіжних виданнях, 94 – статей у інших наукових виданнях, 28 – тез наукових конференцій, методичних рекомендацій, каталогів – 32, отримано 1 патент на корисну модель та 50 авторських свідоцтво на сорт.
Додаткова освіта. Після захисту докторської дисертації Кочмарський В. С. успішно пройшов зарубіжне стажування з 5 травня 2022 р. по 30 червня 2022 р. тривалістю 180 годин (6 кредитів ЄКТС) за програмою «Scientific perspectives and innovations in education: experience of the Czech Republic».
Нагороди: Має низку державних нагород за успіхи в сільськогосподарському виробництві: Трудова відзнака «Знак пошани» (2006 р.); Почесна грамота Кабінету Міністрів України 2007 р.); Лауреат премії Національної академії аграрних наук України «За видатні досягнення в аграрній науці» (2012 р.); Грамота Верховної Ради України (2016 р.).
ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ
- Освітні, освітньо-професійні програмами довгострокового навчання тривалістю 108 і більше годин;
- Програми довгострокового цільового навчання обсягом понад 108 годин;
- Програми короткострокових тематичних семінарів обсягом до 108 год.
- Підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів агропромислового комплексу за спеціальністю «Технології захисту навколишнього середовища» (інженер-еколог, технолог по екології, інспектор по екології).
- Підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів агропромислового комплексу за спеціальністю «Технології захисту навколишнього середовища» (для головних рибоводів, начальників виробничих відділів, завідувачів рибодільниць).
- Підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів агропромислового комплексу за спеціальністю «Харчові технології» (керівників підприємств АПК, начальників механізованих зерносховищ).
- Підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів агропромислового комплексу за спеціальністю «Харчові технології» (для технологів, головних агрономів, агрономів, завідувачів агрохімічного кабінету).
- Підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів агропромислового комплексу за спеціальністю «Харчові технології» (для головних інженерів сільськогосподарського підприємства, інженерів механіків).
- Підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів агропромислового комплексу за спеціальністю «Технології захисту навколишнього середовища» (агроном по захисту рослин, інспектор по захисту рослин, інженер по якості продукції).
- Підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів агропромислового комплексу за спеціальністю «Харчові технології» за навчальною програмою «Виробництво, зберігання та переробка ріпаку ярого і озимого».
- Підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів агропромислового комплексу за спеціальністю «Харчові технології» за навчальною програмою «Техніка в технологічних процесах виробництва та первинної переробки продукції рослинництва».
- Підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів агропромислового комплексу за спеціальністю «Харчові технології» за навчальною програмою «Виробництво, зберігання та переробка сої». За спеціальністю «Технології захисту навколишнього середовища» кафедра пропонує підвищення кваліфікації за двома освітніми програмами:
- ОП ПК «Безпечне застосування пестицидів та агрохімікатів у агропромисловому комплексі».
- Сучасні технології переробки та зберігання насіннєвої і продовольчої картоплі.
- Сучасне ставкове рибництво, удосконалення технології кормовиробництва та генетичних якостей риби.
- Знезараження зерна у процесі його просування по логістичному ланцюгу.
- Виробництво, післязбиральна доробка та зберігання сої.
- Сучасні технології виробництва та переробки зернових і круп`яних культур.
- Технології і техніка для виробництва та переробки ріпаку ярого і озимого.
- Технологія, техніка і хімконтроль приймання, зберігання і сушіння насіннєвого матеріалу та зерна.
- Технологія вирощування, зберігання та переробка продукції рослинництва.
- Сучасні біотехнології для ефективного виробництва і переробки с.-г. продукції.
- Енергозберігаючі технології виробництва, первинної переробки та зберігання цукрових буряків.
- Сучасні біотехнології як засіб підвищення ефективності виробництва і переробки сільськогосподарської продукції.
- Сучасні екологічно чисті технології кормовиробництва, вирощування та переробки риби.
- Технологія, техніка і контроль приймання, зберігання і сушіння насіннєвого матеріалу та зерна.
- Впровадження міжнародних стандартів серії ISO 14000, ISO 2200 (HACCP), на підприємствах харчової та переробної промисловості.
- Внутрішній аудит системи безпеки харчової продукції (НАССР) в закладах громадського харчування.
- Умови зберігання та зневаження олійних культур і продуктів їх переробки згідно міжнародних вимог. Особливості виконання експортних контрактів.
- Сучасні технології виробництва, зберігання та переробки плодово-ягідної продукції.
- Безпечне застосування пестицидів в агропромисловому виробництві.
Кафедра ПСП забезпечує викладання навчальних дисциплін, що є освітніми компонентами ОП (ОПП), або складовими програм цільового навчання та семінарів:
- Післязбиральна переробка та зберігання зерна (насіння).
- Насінництво та селекція.
- Кормовиробництво.
- Основи переробки зернових, круп'яних та олійних культур, післязбиральна обробка та зберігання плодоовочевої продукції.
- Основи післязбиральної обробки та зберігання сировини технічних культур.
- Механізація технологічних процесів при вирощуванні, зберіганні та первинній переробці продукції с/г.
- Технологія біовиробництва.
- Екологічні проблеми виробництва.
- Сучасні технології переробки та зберігання насіннєвої і продовольчої картоплі.
- Безпечне застосування пестицидів та агрохімікатів в АПК.
- Пест-контроль, фумігація.
- Організація та ведення екологічного контролю на с/г та переробних підприємствах.
- Організаційно-виробничий контроль агропромислового виробництва на територіях з різним рівнем техногенного навантаження.
- Технологія вирощування риби.
- Кормовиробництво у рибництві.
- Безпека праці у рибництві.
- НАССР.
Кафедра працює над темою «Дослідження факторів впливу виробництва на якісні показники переробки рослинної сировини та екологічної безпеки харчового ланцюга людини в умовах підвищеного техногенного навантаження» яка включає наступні теми:
- Удосконалення технологічних процесів виробництва цукрових буряків для поліпшення якісних показників зберігання та переробки.
- Удосконалення технологічних процесів післязбиральної обробки і зберігання зерна.
- Удосконалення технологічних процесів виробництва зерна пшениці для поліпшення якості крупи в переробної промисловості.
- Удосконалення системи управління виробництвом продукції тваринництва в зонах техногенного навантаження України згідно міжнародних стандартів НАССР. Моніторинг критичних контрольних точок при виробництві продукції тваринництва.
- Удосконалення системи управління виробництвом продукції тваринництва в зонах техногенного навантаження України згідно міжнародних стандартів НАССР. Моніторинг критичних контрольних точок при виробництві продукції рослинництва.
- Розроблення нормативно-технічної документації щодо:
- впровадження систем якості та безпечності харчових продуктів на основі принципів НАССР та міжнародних стандартів ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000;
- технологічних регламентів на переробку сільськогосподарської продукції.
- Проведення технологічного аудиту переробки сільськогосподарської продукції.
- медико-радіологічне обстеження людей;
- практичні заняття з роботи побутових дозиметричних приладів, вимірювання доз та рівнів радіації;
- визначення вмісту радіонуклідів, важких металів, нітратів, гербіцидів, мікроелементів у продуктах харчування;
- радіологічну експертизу сировини та готової продукції;
- радіологічне обстеження приміщень, земель, пляжів, річок, озер тощо;
- практичні заняття з виробництва екологічно чистих продуктів харчування в особистих підсобних та фермерських господарствах.
НАУКОВИЙ ДОРОБОК КАФЕДРИ
У книзі викладено розвиток і сучасний стан насінництва, його законодавчо-нормативну базу, біологічні й екологічні засади, особливості насінництва окремих польових культур, порядок організації сортового та насіннєвого контролю в Україні. Розраховано на фахівців з насінництва, насіннєзнавства і насіннєвого контролю, викладачів та студентів сільськогосподарських навчальних закладів.
У навчальному посібнику розглянуто основи організації власної справи в системі агропромислового комплексу України.
Розкриті особливості організаційно-правових форм підприємницької діяльності, бізнес-планування, а також звітності бізнесових структур.
Призначений для студентів, які навчаються за програмами підготовки магістрів з економічних спеціальностей вищих навчальних закладів IV рівня акредитації.
Посібник є складовою навчально-методичного забезпечення дисципліни „Проектування та створення фірми", може бути корисним для підприємців-початківців, керівників і спеціалістів у різних галузях виробничої та господарської діяльності.
Описано основні властивості насіння цукрових буряків, організацію контролю його якості та історію насіннєзнавства. Викладено сучасні підходи до способів і технологій виробництва насіння, його аналізу та контролю.
Навчальний посібник-довідник призначений для фахівців із буряківництва та насінництва, викладачів і студентів агрономічних спеціальностей вищих навчальних закладів та Інститутів післядипломної освіти, а також для тих, кого цікавлять питання насіннєзнавства з погляду сучасної науки та практики.
Підготовлено за рішенням вченої ради ШДО НУХТ, схвалено вченою радою інституту та рекомендовано як наукове видання, протокол № 2 від 28.03.2008 р., кафедри агротехнологій та екологічної безпеки, протокол № 8.
Авторський колектив:
Мацебера А.Г., кандидат сільськогосподарських наук, доцент;
Маласай В. М., кандидат сільськогосподарських наук, доцент;
Цибулькін П.Д., кандидат сільськогосподарських наук, доцент;
Глеваський В.І., кандидат сільськогосподарських наук, доцент.
Рецензенти:
Кухар В.П., академік НАНУ, професор;
Радченко В.П., кандидат сільськогосподарських наук;
Чмирь С.М., кандидат сільськогосподарських наук.
USC 006.83:633-027
Methodical instructions for studying the course "Standardization and Quality management of crop production" for full-time students of the aerobiology faculty. The methodical manual contains the program of the discipline of lectures and practical classes. The methodical recommendations provide detailed examples of calculations that are carried out in order to ensure the quality and sale of plant products. A list of recommended and supporting literature is provided.
Recommended by Academic Council of the Faculty of Economics of National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine, protocol № 10 from 19.10.2023.
Authors: NULES OF Ukraine: V.I.Voytsekhivskiy, H.I. Podpriatov, Grigorian L.V., A.M.Shish, O.V.Vechera; NUFT: V.V.Kuianov.
Reviewers: S.Gunko, I.Svystunova
METHODOLOGICAL GUIDELINES
for independent study and performance
of calculation tasks from the discipline
"Standardization and quality management of crop production"
Signet for publication 25.11.23 Format 60x84 1/16. Con Printer's sheet 9.99 Tally sheet.9.9 Quantity30 copy. Order № 1593 Publishing "Centre of information technologies" 03041. Kyiv. Predslavinska St., 28/6
УДК 339.13:664.696|:006.35(1)
Рецензенти:
Олег РУБАН – кандидат медичних наук, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві;
Людмила ЧЕРНЕНКО – кандидат медичних наук, Генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України»;
Костянтин ПЛЄСНЬОВ – кандидат юридичних наук, заступник директора з адміністративної діяльності ТОВ "Сільпо Фуд";
Михайло МАКУХ – експерт Національного Акредитаційного Агентства України, головний аудитор систем менеджменту.
Організація контролю шкідників на потужності оператора ринку харчових продуктів. Гігієнічні аспекти /Кічула Я.П. та ін. : Практичний посібник. К.: ІПДО НУХТ, 2023. 48 с.
Практичний посібник розроблено у відповідності до вимог чинного на час розроблення Національного законодавства та з урахуванням світових вимог систем менеджменту в сфері якості і обігу продуктів харчування.
До складання посібника долучились організатори навчального процесу, практики в сфері безпечності харчових продуктів.
Посібник призначено для слухачів ІПДО НУХТ, операторів ринку харчових продуктів, а також організаторам та виконавцям послуг з управління та контролю шкідників, студентам.
Розробники:
Ярослав КІЧУЛА, старший викладач кафедри переробки сільськогосподарської продукції ІПДО НУХТ, Головний аудитор систем управління безпечністю харчових продуктів;
Володимир КУЯНОВ, к. т. н., завідувач кафедри переробки сільськогосподарської продукції ІПДО НУХТ;
Людмила КУНДЕЛЬСЬКА, директорка ТОВ Науково-практичний центр дезінфектології та профілактичної медицини;
Марія КІЧУЛА, к. пед. н., доцентка закладу вищої освіти кафедри іноземних мов ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського;
Вероніка ЗАВОРОТНА. ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського.
Практичний посібник розглянуто і схвалено вченою радою ІПДО НУХТ (протокол №09 від 29.11.2023 р.).
УДК 339.13:664.696|:006.35(1)
© Ярослав КІЧУЛА, 2023
© Володимир КУЯНОВ, 2023
© Людмила КУНДЕЛЬСЬКА, 2023
© Марія КІЧУЛА, 2023
©Вероніка ЗАВОРОТНА, 2023
© ІПДО НУХТ, 2023
Копіювання посібника чи його частин без письмової згоди авторів заборонено. Посилання на використання посібника обов'язкове.